Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Czesi stracili cierpliwość. Fundują Rosjanom bilet w jedną stronę

Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, poinformował w mediach społecznościowych, że w Czechach ludzie kupują bilety, aby "fani" prezydenta Władimira Putina i wojny z Ukrainą mogli wrócić do swojego kraju. W sieci pojawił się w filmik, w którym widzimy ostrą awanturę.

Czesi stracili cierpliwość. Fundują Rosjanom bilet w jedną stronę
Bilet w jedną stronę dla Rosjan. Głośna akcja w Pradze (X)

Całe zamieszanie zaczęło się od tego, że 1 czerwca grupa Rosjan zaatakowała ukraińskich ochotników w centrum Pragi.

Do incydentu doszło w pobliżu namiotu wolontariuszy "Russia Hands Off Ukraine", gdzie sprzedają gadżety i organizują zbiórki pieniędzy. Na nagraniu opublikowanym przez wolontariuszy widać, jak Rosjanka klnie jak szewc i wybija telefon Ukrainki, a na drugim filmie wraz z innym obywatelem Rosji bije wolontariuszy stopami i rękami.

Policja zatrzymała rosyjskich napastników, ale niedługo później ich wypuściła. W odpowiedzi Voice of Ukraine, organizacja pozarządowa zrzeszająca Ukraińców w Czechach, zorganizowała protest na tym samym placu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Upiorna wizja Putina. Kwaśniewski ostrzega

Bilet w jedną stronę dla Rosjan. Jest specjalna akcja

Podczas niej ogłoszono inicjatywę "Chci do Ruska". Oferuje ona wszystkim Rosjanom, a także Czechom, którzy wspierają Władimira Putina i wojnę z Ukrainą, wyjazd i zamieszkanie w kraju swoich marzeń.

Organizatorzy zakupią bilety dla wszystkich osób, które zarejestrują się na stronie. To oczywiście bilet w jedną stronę. Jak podkreśla Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, wspaniałe jest także hasło przetłumaczone z języka czeskiego: "Twoja droga do kraju, w którym wszystko jest w porządku".

Mamy nadzieję, że inicjatywa rozbrzmiewa w sercach wszystkich miłośników rosyjskiego świata, aby w końcu powrócili do ojczyzny i zostawili w spokoju cywilizowany świat - podkreślają organizatorzy inicjatywy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić