Czołg, ucieczka więźnia i strzelanina. Sceny jak z filmu na S3

10

Na trasie S3 z Kamiennej Góry do Lubawki doszło do kolizji, w czasie której z lawety spadł czołg, a samochody zderzyły się z autobusem. Na rozbite pojazdy najechał konwój z więźniem, który wykorzystał ten moment do ucieczki. Uspokajamy - to tylko ćwiczenia ponad stu strażaków, policjantów i ratowników.

Czołg, ucieczka więźnia i strzelanina. Sceny jak z filmu na S3
Cała sytuacja wyglądała bardzo poważnie (Facebook)

Zadania na tak rozległą skalę wykonywali ratownicy, gdyż bezpieczeństwo oraz możliwość udzielenia sprawnej pomocy jest jednym z obowiązkowych punktów przed oddaniem do ruchu remontowanego odcinka ekspresówki.

Ćwiczenia odbyły się przy węźle Kamienna Góra Północ w Ptaszkowie. I nie były to byle jakie ćwiczenia, bo zawierały w sobie pościg, wypadek z czołgiem, ucieczkę czy też strzelaninę.

Policjanci muszą być przygotowani na wszelkie ewentualności - czytamy na Facebooku policji z Kamiennej Góry.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ćwiczenia kontrterrorystów nad Bałtykiem. Policyjne Black Hawki i funkcjonariusze FBI

Autobus z uczniami uczestniczył w wypadku

Zaczęło się od zderzenia samochodów osobowych z lawetą, która przewoziła sprzęt wojskowy. Z lawety na jezdnię zsunął się czołg. Na samochody uczestniczące w kraksie najechał autobus przewożący 30 uczniów. Obrażenia odniosło kilkanaście osób, którym trzeba było pomóc.

Na miejscu pojawił się też konwój przewożący więźniów, którzy postanowili wykorzystać sytuację i uciec do pobliskiego lasu. Mundurowi ruszyli za nimi w pościg. Postrzelony został jeden z policjantów.

Wspólne działania służb, mają na celu doskonalenie, a także ocenę działań ratowniczych i umiejętności w ramach współpracy pomiędzy policją, strażą pożarną, systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz GDDKiA - wyjaśnia w rozmowie z "Gazetą Wrocławską" Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kiedy zobaczymy tę drogę na żywo?

Obecnie S3 na trasie Kamienna Góra Północ-Lubawka czeka na ostatnie decyzje. Otwarcie odcinka zaplanowano na 28 lub 29 września. Odcinek ten liczy ok. 15,3 km, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę wraz z pasem awaryjnym. Koszt prac w tym miejscu wyniósł niemal 900 mln zł. W ciągu tych 15 km znajdują się trzy węzły drogowe. Na trasie znalazło się też 13 tzw. przepustów ekologicznych, czyli przejść dla małych zwierząt.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić