Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Byki uciekły z transportu. Zgubili je na środku drogi

1

Do niecodziennego zdarzenia doszło we wtorek około godziny 13:00. Z ciężarówki poruszającej się po drodze krajowej nr 10 wypadły... byki. Trasę zablokowały służby, które próbowały zagonić je do auta. Całe szczęście nikomu z uczestników ruchu nic się nie stało.

Byki uciekły z transportu. Zgubili je na środku drogi
Strażacy mieli pełne ręce roboty przez ... ucieczkę byków! (Facebook, Straż pożarna)

Sytuacja była bowiem jednocześnie kuriozalna, ale i niebezpieczna. Zwierzę mogło wpaść pod nadjeżdżający pojazd albo zaatakować pieszego. Z tego względu konieczna była błyskawiczna i sprawna interwencja służb.

Około godziny 13:00 otrzymaliśmy informację, że w na drodze krajowej nr 10 w okolicach Lubicza (miejscowość koło Torunia, woj. kujawsko-pomorskie - przyp. red.) z transportu uciekły byki. Po około godzinie sytuację udało się opanować - przekazała w rozmowie z o2.pl mł. bryg. Aleksandra Starowicz, oficer prasowy Komendy Miejskej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Na miejscu pojawili się strażacy, a także policjanci, wspomagający ich działania. Konieczność zamknięcia ważnej trasy i nadchodzące godziny szczytu sprawiły, że pojawił się ogromny korek, który sięgał kilku kilometrów.

Świadkowie zdarzenia byli zaskoczeni powodem interwencji strażaków.

Kierowcy, z którymi rozmawiał portal o2.pl byli zdumieni tym, dlaczego służby zamknęły drogę i interweniowały na miejscu. Dodajmy, że wielu zniecierpliwionych zmotoryzowanych zaczęło zawracać i szukać objazdu DK 10 przez okoliczne miejscowości.

Byliśmy przekonani, że doszło do jakiegoś potrącenia, szczególnie, że zdarzenie miało miejsce w okolicy przejścia dla pieszych. Tam często dochodzi do mniej lub bardziej poważnych interwencji. Byki? No to jestem w szoku — przekazał nam jeden ze stojących w korku kierowców.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Ostatecznie właścicielowi i służbom udało się zagonić byki do transportującego je auta, które ruszyło w dalszą drogę. Przyczyny "ucieczki" bydła nie są jeszcze znane.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić