o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Czterech księży z Piły zakażonych. Setki parafian w kwarantannie

9
Podziel się

Pilskich księży dopadł koronawirus. Wszystko zaczęło się od tego, że u jednego z duchownych wykryto zakażenie. Później okazało się, że chorych jest także trzech innych kapłanów.

Czterech księży z Piły zakażonych. Setki parafian w kwarantannie
Koronawirus w Polsce. Pięciu księży zakażonych (Getty Images)
bECBLzzF

Sanepid podał już więcej informacji na temat zakażonych księży. Jeden jest kapłanem w parafii rzymskokatolickiej pw. Świętej Rodziny w Pile, a trzej pozostali działają w Inspektoracie Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Nie sprawują oni duszpasterskiej posługi w parafii.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna rozpoczęła dochodzenie. Wdrożono konieczne procedury, które sprawiły, że aż na 180 osób nałożono kwarantannę. Miały one kontakt z zakażonymi duchownymi.

Póki co w Wielkopolsce odnotowano 3950 przypadków zakażenia koronawirusem. 2724 osoby ozdrowiały. 199 chorych zmarło.

bECBLzzH
Zobacz także: Policja i GIS sprawdzą, czy nosimy maseczki. "Pewnie posypią się mandaty"

Koronawirus w Kościele. Tak walczą z COVID-19

Epidemia doprowadziła do tego, że w polskim Kościele konieczne było wprowadzenie wielu obostrzeń. Był taki moment, że w mszach mogło uczestniczyć jedynie pięć osób. Teraz sytuacja wygląda już zdecydowanie inaczej.

Wierni mogą praktycznie swobodnie gromadzić się w kościołach. Muszą jednak pamiętać o zakrywaniu nosa i ust. Wielu księży rekomenduje przyjmowanie komunii świętej na rękę, podkreślając, że jest to bezpieczniejsze rozwiązanie niż to tradycyjne - doustne.

bECBLzzN

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECBLzAi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Poganin.
rok temu
Dziwny ten katolicki bóg,piszą,że wszechmocny,wszechmogący,wszechwiedzący,itd.a malutki wirus gra mu na nosie.
pawel
rok temu
dziwny jest ten świat ...
pawel
rok temu
no i co że nie ma pieniędzy na dezynfekcję , za to są na +++ fundusz kościelny !
bECBLzAj
dddd
rok temu
Komunie szczypczykami podawać i w rękawiczkach!!!
Roman
rok temu
Ostatnio będąc w kościele na pogrzebie doznałem prawdziwego SZOKU! Hostia podawana bezpośrednio do ust!!! Większość przyjmujących to przecież osoby starsze. Czy księża nie mają jakiejkolwiek wyobraźni? Nie są zainteresowani aby chronić wiernych przed wirusem, narażając wielu z nich na utratę zdrowia lub pewną śmierć? Co sanepid na to? Jak oni jako duszpasterze, w odpowiedzialności za swoich wiernych czują się wiedząc doskonale czym grozi takie postępowanie!!!Przecież to inteligencja, mam niestety wrażenie,że pseudo. Trochę więcej wyobraźni i odpowiedzialności! Wystarczy dozownik z płynem do zdezynfekowania rąk przed przyjęciem w nie hostii. Nie ma potrzeby dotykania przez księdza ust czy języka przyjmującego opłatek i seryjnie przenosić wirusa na kolejne wszystkie osoby!!! Poza tym, takie podawanie hostii winno być praktykowane obligatoryjnie ze względu na warunki sanitarno-epidemiologiczne. Przyjmowanie doustne nikogo bardziej nie uświęca, więc PO CO?
Bruce Lee
rok temu
Dlaczego nie przeprowadzane są testy na obecność wirusa w lidlach biedronkach aldikach, przecież te panie sa narażone najbardziej, czyżby te panie były różniły sie czymś od górników, może tym ze sklepów jak na razie rząd nie ma zamiaru zamykać
Adanos
rok temu
Ja nie wiem ale czy mi się tylko zdaje że wirus panuje jedynie w kościołach, kopalniach na ślubach i pogrzebach a w marketach gdzie pełno ludzi to już nie.
Fox
rok temu
Taka praca ! Bog ma ich w opiece a nawet jak nie to pojda do leprzego swiata
Katolik
rok temu
Po kościele każdy jak się zarazić to państwo nie powinno płacić za siedzenie w domu. Jak się w pracy zarazić to co innego. Musi przecież pracować i zarabiać. Msze może zobaczyć każdy i się pomodlimy on line.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić