Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Czterech księży z Piły zakażonych. Setki parafian w kwarantannie

14

Pilskich księży dopadł koronawirus. Wszystko zaczęło się od tego, że u jednego z duchownych wykryto zakażenie. Później okazało się, że chorych jest także trzech innych kapłanów.

Czterech księży z Piły zakażonych. Setki parafian w kwarantannie
Koronawirus w Polsce. Pięciu księży zakażonych (Getty Images)

Sanepid podał już więcej informacji na temat zakażonych księży. Jeden jest kapłanem w parafii rzymskokatolickiej pw. Świętej Rodziny w Pile, a trzej pozostali działają w Inspektoracie Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Nie sprawują oni duszpasterskiej posługi w parafii.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna rozpoczęła dochodzenie. Wdrożono konieczne procedury, które sprawiły, że aż na 180 osób nałożono kwarantannę. Miały one kontakt z zakażonymi duchownymi.

Póki co w Wielkopolsce odnotowano 3950 przypadków zakażenia koronawirusem. 2724 osoby ozdrowiały. 199 chorych zmarło.

Zobacz także: Policja i GIS sprawdzą, czy nosimy maseczki. "Pewnie posypią się mandaty"

Koronawirus w Kościele. Tak walczą z COVID-19

Epidemia doprowadziła do tego, że w polskim Kościele konieczne było wprowadzenie wielu obostrzeń. Był taki moment, że w mszach mogło uczestniczyć jedynie pięć osób. Teraz sytuacja wygląda już zdecydowanie inaczej.

Wierni mogą praktycznie swobodnie gromadzić się w kościołach. Muszą jednak pamiętać o zakrywaniu nosa i ust. Wielu księży rekomenduje przyjmowanie komunii świętej na rękę, podkreślając, że jest to bezpieczniejsze rozwiązanie niż to tradycyjne - doustne.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić