Czy religia powinna zniknąć ze szkół? Ksiądz komentuje

52

Internauci z chęcią wypowiadają się na różne tematy związane z wiarą katolicką. Tym razem jeden z nich stanowczo skomentował na TikToku kwestię nauczania religii w szkołach. "Kto by chciał, to by poszedł" - napisał ostro. Do zagadnienia odniósł się też ksiądz Sebastian Picur. Jego punkt widzenia nie wszystkim jednak przypadł do gustu.

Czy religia powinna zniknąć ze szkół? Ksiądz komentuje
Internauta mówi o lekcjach religii. Ksiądz z TikToka komentuje. (TikTok, @ks.sebastianpicur)

Sebastian Picur to katolicki duchowny, który pracuje w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Kapłan ma na swoim koncie książkę pt. "Holly Game". W wolnym czasie udziela się na TikToku.

Tutaj służy wiedzą na temat wiary, Boga i Kościoła. Aktualnie obserwuje go już ponad 724 tysiące internautów. Jego profil polubiono 14 milionów razy.

Tiktoker mówi o religii w szkole. Tak komentuje to ksiądz Sebastian Picur

"Religia w ogóle nie powinna być w szkole, a przy kościele na plebani. Kto by chciał, to by poszedł" - stwierdził ostro jeden internauta. Ksiądz Sebastian Picur zdecydował się odpowiedzieć na ten komentarz. Nagrał specjalne wideo, gdzie zaprezentował swoją opinię.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ks. Prusak: Biskup Głódź lubi przepych, ale są pewne granice, które zostały przekroczone
Od ponad tysiąca lat tożsamość Polski jest oparta na chrześcijaństwie. Aby lepiej zrozumieć nasze społeczeństwo, konieczna jest powszechna znajomość religii. Doświadczenie pokazuje, że to właśnie katecheza jest okazją do dyskusji na temat sensu istnienia czy postaw moralnych - wyjaśnił Picur.

Duchowny nie ustosunkował się jednak jasno do kwestii, gdzie dokładnie powinna odbywać się katecheza (w szkole, czy też w salce przy kościele). Internauci wyświetlili wideo już przeszło 57 tysięcy razy. Polubili je ponad dwa tysiące razy. Licznie je komentowali. Poniżej zamieszczamy niektóre z wpisów.

Nie ma odpowiedzi na pytanie - zwracał uwagę jeden użytkownik.
Religia w szkole nie jest obowiązkowa, można wypisać ucznia w momencie rozpoczęcia roku szkolnego i po sprawie - zaznaczała inna internautka.
Wolałem, jak miałem religię w salce... inny klimat - wskazywał kolejny tiktoker.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić