aktualizacja 

Czy sprawy są powiązane? Kolejne makabryczne odkrycie w Polsce

22

W niedzielę w Podolszu (powiat oświęcimski) znaleziono spalony samochód a w nim zwęglone zwłoki mężczyzny. Podobna sytuacja miała miejsce w okolicach Lęborka zaledwie kilkanaście dni temu.

Czy sprawy są powiązane? Kolejne makabryczne odkrycie w Polsce
Zdjęcie ilustrujące. (Pixabay)

Do makabrycznego odkrycia doszło w niedzielę. W Podolszu znaleziono spalone auto, a w nim zwłoki mężczyzny. Na miejscu pojawiła się policja i prokurator. Śledczy znaleźli w aucie również butlę z gazem.

Jak podaje portal oswiecim112.pl, udało ustalić się tożsamość zmarłego. To najprawdopodobniej 46-letni wędkarz z Chrzanowa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że tragiczna śmierć była wynikiem wypadku. Mężczyzna przy pomocy butli gazowej miał próbować się ogrzać.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jednak śledczy mają przyjrzeć się sprawie dokładniej. Wszystko zależy od wyniku badań DNA i sekcji zwłok, które będą miały niedługo miejsce. Dopiero na podstawie stwierdzonej przyczyny zgonu będzie można wysnuwać dalsze wnioski.

Warto wspomnieć, że pod koniec października doszło do podobnego zdarzenia. Wtedy samochód spłonął w okolicach Lęborka, również przy lesie.

Jednak w tamtym przypadku zwłoki znaleziono w bagażniku. Śledczy na miejscu zdarzenia znaleźli zwęglone ciało i substancję łatwopalną. Ze wstępnych ustaleń wywnioskowano, że było to samobójstwo, choć i ten scenariusz pozostawia wiele pytań.

Ofiara z Lęborka nie miała na ciele znaków świadczących o walce czy skrępowaniu. Mimo wszystko wciąż nie jest pewne, jak doszło do tragicznego zdarzenia, a na wyniki badań trzeba będzie poczekać.

Zobacz także: Laboratoria są na granicy wydolności. "Na rynku zaczyna brakować różnych odczynników"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić