Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Strajk Kobiet. Mocny list biskupa Meringa. "Próbują przeorać nasze sumienia"

98
Podziel się:

Biskup włocławski Wiesław Mering w specjalnym liście odniósł się do Strajku Kobiet, który rozpoczął się w Polsce po kontrowersyjnym wyroku TK ws. aborcji. "Zły Duch uruchomił wszystkie siły, by to, co dobre i piękne, zostało pokonane" - pisze duchowny.

Strajk Kobiet. Mocny list biskupa Meringa. "Próbują przeorać nasze sumienia"
Biskup Mering napisał mocny list (ONS)

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji w naszym kraju zawrzało. Polki i Polacy zaczęli wychodzić na ulice, by manifestować swój sprzeciw. Niestety podczas protestów dochodziło też do aktów wandalizmu. Niszczono między innymi obiekty kultu religijnego.

Patrzyłem zszokowany na niesamowity poziom agresji kierowany przeciw moralności chrześcijańskiej, symbolom naszej religii, Kościołowi Jezusa. Także przed Domem Biskupów Włocławskich zgromadziła się agresywna grupa ludzi. Niektórzy nazywają siebie nawet... wierzącymi - pisze biskup włocławski Wiesław Mering.

Hierarcha apeluje o to, by bronić symboli religijnych. "To one są dumą miast i wsi; ich ozdobą i dosłownie miejscami świętym" - dodaje, zaznaczając jednocześnie, że "przez świat przetacza się świetnie zorganizowana machina antychrześcijańska".

Stoją za nią nieograniczone pieniądze, media nieszukające prawdy i obiektywizmu, ale sensacji, i - wreszcie - grupy nazywające siebie "postępowymi katolikami". Próbują przeorać nasze sumienia, a my, często w imię wątpliwych korzyści cofamy się coraz bardziej i dalej od Jezusa! - podkreśla biskup Mering.

Apel Meringa: Nie dopuszczajmy zamętu do naszych serc!

W liście biskupa Wiesława Meringa nie zabrakło bardzo mocnych słów. Apeluje do wszystkich, by postępowali z rozwagą.

Pamiętajcie o historii kraju, diecezji, miasta! Nie naśladujcie Galatów, którym św. Paweł nie mógł się nadziwić, że tak łatwo chcą porzucić Ewangelię, którą im głosił Apostoł. "Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową" (Ga 1,7). Bądźmy przy Jezusie! Nie gódźmy się na upokarzanie Pana i Jego Kościoła! Mamy prawo do takiej samej wolności, która przysługuje wszystkim ludziom! Nie dopuszczajmy zamętu do naszych serc! - prosi biskup włocławski Wiesław Mering.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(98)
Ewa
2 lata temu
Milosc abepe Gulbinowicza, Wesołowskiego, Petza jest milosca czysta i niwinna. Zli ludzie wmawiaja ze to szatanska milosc. Kochani tylko pasterze wiedza co.jest dobre dla owieczek Bożych
adsdaf
2 lata temu
A gwałt na dzieciach to nie zły duch??? ciekawe ciekawe!!!!!!!
adam
2 lata temu
kwintesencja moralności polskiego koscioła to osoby kard Gulbinowicza i niejakiego Rydzyka
Betty
2 lata temu
Kościół zostal w średniowieczu ze swoimi poglądami, a teraz zamiast tolerancji i milosci bliźniego chce nam zafundowac nową inkwizycje ramię w ramię z ordo juris.A potem się dziwią, że młodzi ludzie odchodzą od kościoła.
Włocławianin
2 lata temu
Przecież to jest Gulbinowicz bis , jak on śmie kogoś pouczać.
Włocławianin
2 lata temu
I mówi to ten co wspópracował z SB i molestuje księży Pżecież to jest Gulbinowicz bis,WSTYDŻ SIĘ.
Hhg
2 lata temu
Gamoń powinien zrozumiec ze zadna religia nie powinna mieszac sie w polityke bo to prowadzi zawsze do rozlewu krwi. Mysla tylko o sobie
zzz
2 lata temu
To niesamowita bezczelność uczniów gulbinowicza
hhhhjjj
2 lata temu
mieszkam w Holandii tu ochrzczę moje dziecko bo tu kosciol nie wtraca się w politykę nie uczy ludzi moralności wręcz pomaga . NASTAL WAS KONIEC DIABLY W SUTANACH JAK NIE ZMIENICIE SWOJEJ CHCIWOSCI !!!!
heh
2 lata temu
"Moralność chrześcijańska" to takie samo coś jak "demokracja ludowa". Powinna być albo pełna, albo wcale.
Koszmar!
2 lata temu
Tak KK zniszczył rodzinę! Szereg postępowań, śmierć,pobicie,bezdomność... Próba wiary Magazyn Ekspresu Reporterów YouTube
Xxx
2 lata temu
Czym więcej biskupi mówią tym bardziej nie chce mi się do kościoła chodzić. Dla mnie kiedyś biskup to był ktoś. Teraz to oderwany od rzeczywistości hipokryta. Bóg nie odtrącał by ludzi a biskupi tak.
ahy
2 lata temu
Złym duchem to jesteś ty- facet w ciemnych okularach i kolorowej sukience....
Macica
2 lata temu
Panie Biskup, do kościoła nie chodzę i nie wrócę. Ale w tym przypadku masz rację, każde słowo prawda! Nie jestem po stronie tych pseudo macic
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić