o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Dania rezygnuje z kolejnej szczepionki. Podano powód

65
Podziel się

Media podają, że władze Danii chcą zrezygnować ze szczepienia preparatem Johnson & Johnson. Wcześniej w tym kraju zaprzestano korzystania ze szczepionki AstraZeneca. Te ruchy doprowadzą do opóźnienia duńskiego programu szczepień.

Dania rezygnuje z kolejnej szczepionki. Podano powód
Dania rezygnuje ze szczepienia preparatem Johnson & Johnson (Getty Images)
bEaqHwzV

Media, w tym m.in. tabloid "BT", twierdzą, że władze Danii podjęły już decyzję o rezygnacji ze szczepień preparatem Johnson & Johnson. Jednocześnie przekazano, że postanowienie w tej sprawie ma zostać ogłoszone wkrótce.

Jeżeli rzeczywiście tak się stanie, to dojdzie do znaczących opóźnień w duńskim programie szczepień. Mogą one sięgnąć nawet jesieni.

bEaqHwzX

Dania chce wycofać preparat Johnson & Johnson. Dlaczego?

Media przekazały również, że wykluczenie szczepionki Johnson & Johnson ma związek z bardzo rzadkimi przypadkami występowania zakrzepów połączonych z niską liczbą płytek krwi u niektórych szczepionych, zwłaszcza kobiet przed menopauzą.

bEaqHwAd

Wcześniej Dania zrezygnowała ze szczepienia preparatem AstraZeneca. Powody były bardzo podobne.

Rekomendacji dot. jednodawkowego preparatu nie zmieniła Europejska Agencja Leków. Uznano, że korzyści płynące ze stosowania szczepionki Johnson & Johnson znacznie przewyższają ryzyko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaqHwAy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
Bruh
2 tyg. temu
Ludzie mają naprawdę jakieś problemy z myśleniem, szczepmy się, ale z drugiej strony mówmy, ze preparat, który ledwo co został wprowadzony już jest wyprowadzony. Jak tu się nie bać jeśli ludzie po tym mają problemy lub juz w ogóle ich nie mają...
GOść
2 tyg. temu
Dla idiotów podejrzewam z opozycji byle gorzej byle obalić władze rząd a oni mogli dorwać się jak przedtem do koryta więc anty szczepionkowcy a wręcz anty Polscy bo czym jest blokowanie przez opozycje funduszy z Unii . Wypowiedzi rzecznika opozycji nie zostawiają złudzeń co do sprzedawczyków . Ktoś kto w imię własnych interesów sprzedaje kraj społeczeństwo jest zdrajcom narodu .
kaka
2 tyg. temu
Podobno Dania wykryła w szczepionce mocz myszy
bEaqHwAz
Swój
2 tyg. temu
6 milionów Dunczykow musi czekać dalej mają tempo PIS to rakieta kosmiczna tak szczepi brawo
Orio
2 tyg. temu
Szkoda, ja wielką nadzieję pokładam w tym szczepionkach. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda mi się szybko zaszczepić. Po ukończeniu Studium Pracowników Medycznych i Społecznych opiekuje się osobami starszymi i to dla mnie ważne.
Jgf
2 tyg. temu
Nie wiem czy te szczepionki są dobre czy nie. Czy powinniśmy się szczepić czy nie. Poza zwykła niewiedzą wynikająca z braku wiarygodnych danych, odczuwam też bardzo silny brak zaufania w stosunku do ludzi, którzy przekazują informacje na temat wirusa, choroby i szczepień. Poczynania rządu, pozornie ukierunkowane na obywatela, powszechne nadużycie, manipulacje i zakłamania nie wpływają pozytywnie na moje poczucie bezpieczeństwa.
Pinokio
2 tyg. temu
Dlaczego nikt nie informuje ile osób zmarło po szczypiące a ile osób pomimo podania dwóch dawek i tak zachorowali na covida. Najlepsza jest propaganda a po tem zobaczymy co będzie.
Kochamkotypsy
2 tyg. temu
A czy rok temu lub kiedy kolwiek ktoś podawal liczbę chorych na grypę lub raka ???więc nie rozumiem zaskoczonych....... covid to wirus którym można się zarazić z tego co slyszalan nawet przez dotknięcie przedmiotu po zakarzonym dlatego ja np odkarzam się jak tylko moge jedynie to mogę teraz tylko zrobić dla siebie
John
2 tyg. temu
Do antyszczepionkowców skoro chcą nas wykończyć szczepionkami to na te 12 milionów zaszczepionych w Polsce pewnie już zmarły setki tysięcy czy chyba jednak nie?
John
2 tyg. temu
Do antyszczepionkowców skoro chcą nas wykończyć szczepionkami to na te 12 milionów zaszczepionych w Polsce pewnie już zmarły setki tysięcy czy chyba jednak nie?
on77
2 tyg. temu
Ludzie by sobie nawet cyjanek wstrzyknęli byle pojechać na wakacje za granice! Głupota ludzka nie zna granic
WŁADEK
2 tyg. temu
To są eksperymenty na ludziach. Ale za 3 lata zmieni się władza. A odpowiedzialnych za to będziemy wieszac na schodach smoleńskich. Szubienica idealna i to przy dużym placu, super bo będą egzekucje z publicznością
Felek
2 tyg. temu
Mojego komentarza nie ma, odkryłem coś o czym ludzie nie mają pojęcia,po 50 mutantów rocznie i szczepienia aż z was zrobią mutantów bezmózgów,za nic nie odpowiadają ale zarabiają,takiej medialnej reklamy nie ma nic i nikt 💪
bEaqHwAr
ggg
2 tyg. temu
Ta szczepionka jak czytałam na stronie samego ministerstwa zdrowia (porównanie dostępnych preparatów) ma tylko 66% skuteczności a powikłania zdarzają się takie same jak po Astrze.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić