Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

"On się dusi!". Lekarz stał i patrzył. Szokujące nagranie z Drawska Pomorskiego

370
Podziel się:

Sieć obiegło wstrząsające nagranie z przychodni w Drawsku Pomorskim. Na wideo widać leżącego na ziemi i wijącego się z bólu pacjenta oraz stojących nad nim lekarza i pielęgniarkę.

"On się dusi!". Lekarz stał i patrzył. Szokujące nagranie z Drawska Pomorskiego
Szokujące nagranie z drawskiej przychodni. (YouTube)

Nagranie z Drawska Pomorskiego wywołało oburzenie w internecie. Sytuacja została zarejestrowana w sobotę 1 maja w placówce udzielającej nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Drawsko Pomorskie. Szokujące nagranie z przychodni

Leżący na ziemi pacjent zwija się z bólu, nie mogąc złapać oddechu. Mężczyzna szarpie za nogawkę stojącego przy nim lekarza, który nie udziela mu pomocy.

"Taka jest opieka medyczna w Drawsku Pomorskim. Człowiek się zwija z bólu, a oni nic nie robią" - mówi mężczyzna nagrywający zdarzenie. W tle słychać głosy osób obecnych w poczekalni, które proszą lekarza o udzielenie pomocy pacjentowi. "On się dusi!" - krzyczy jedna z kobiet.

Jak ustalił portal "Drawskie Strony Internetowe", lekarz dzwonił na SOR, aby wezwać pomoc, a widoczna na nagraniu pielęgniarka w tym czasie pobiegła do pobliskiego budynku SOR.

Lekarz w czasie zdarzenia przyjmował pacjenta. Z uwagi na krzyki wyszedł i podjął decyzję o wezwaniu personelu medycznego z SOR. Pacjent trafił na SOR i tam został zaopatrzony. Takie dane na szybko w rozmowie telefonicznej otrzymałem od lekarza, który obsługiwał zdarzenie. Dokumentację medyczną będziemy dokładnie analizować w poniedziałek. – poinformował Michał Michalak, dyrektor zarządzający w Szpitalach Polskich S.A. w rozmowie z dsi.net.pl.

Jak ustalił portal, pacjent tego samego dnia został zwolniony do domu i nie wymagał dalszego leczenia w szpitalu. Internauci jednak nie dają zapomnieć o sytuacji. W komentarzach pod filmem wyrażają swoje oburzenie i żądają interwencji władz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(370)
hmmm
rok temu
Art. 162. [Nieudzielenie pomocy] § 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
bbb
rok temu
Giertych przykładem jak szybko leczą
Alex
rok temu
Nagranie nie pokazuje żadnego zaniedbania przez lekarza , trwa 34s aczkolwiek lekarz reaguje, ocenia sytuacje i w międzyczasie dzwoni po wsparcie, a pan który robi szum obok utrudnia jedynie prace lekarzowi.
Qub82
rok temu
Video wyrwane z kontekstu.
Gość
rok temu
Słuzba zdro&wia G&nidy,nieudacz&niki.Mam tętniaka po całości,zwyrodnienia kręgosłupa,stengraft na aorcie,zastawkę mechaniczną,kolagenozę ciągłe stany zapalne swoło&cz wystawiło mi stopien inwalidzki LEKKI,bydło i hamstwo .Zero intelektu oraz empatii.Jedyne co potrafią powiedzieć to że mizernie wyglądam,brzydze się nimi fajfusy konowały.
AnnA
rok temu
Jak zwykle nagonka na lekarzy. Pan to znany lokalby pijak, awanturnik. Brzydze sie ludzmi, ktorzy robia takie nagrania, zamiast pomagac.
Bożka
rok temu
Moim zdaniem to nagranie to ściema,pacjent wijący się targa lekarza za nogawkę?Nie uważacie, że to fikcja???
Motyl
rok temu
Jak widzę komentarze lekarzy i ich rodzin. Nie tylko ja zauważam fakt,że lekarz powinien ratować życie pacjenta,przecież nie wołamy podczas wypadków pielęgniarki,czy jest tu pielęgniarka,tylko pytamy o lekarza. Chyba ,że mamy pandemię teraz trzeba wołać personel Sodu,bo co ciężko założyć maseczkę i reanimować. Jak można powiedzieć,że udawał ,a potem wypisany tego samego ,dnia. Alergicy też mogą umrzeć bez leków i adrenaliny w nagłej sytuacji i co udają. Na serce jak wszystko się unormowało,z innymi chorymi leżeć podczas pandemii,żeby czymś się zarazić od nich ,albo szpitalna bakteria. Ludzie obudźcie się,może leki przeciwwirusowe wam pomogą raz jednym raz drugim neosine i Groprinosin Wam pomoże ,ten drugi dla ludzi z opryszczka,która czasem daje o sobie znać,ale nie powiedziane,że zapalenia mózgu nie wywołała.Skoncza się te psychozy od wirusów tych odkleszczowych i wenerycznych też. I odrobaczac się i jeść jajka,ryby i orzechy.
Mmmmm
rok temu
Szokujące jest to że mamy niewydolną słuzbę zdrowia i nieudolny rząd
Mmmmm
rok temu
A to nie głupota ludzie stoją od 3 rano na mobilne szczepienia a w przychodniach brak szczepionek to dopiero majowa propaganda glupota stac po tyle godzin w taki ziąb
Mizantrop
rok temu
Lekarz zachował się prawidłowo . Stwierdził , że ma do czynienia z prowokatorem i zadzwonił na SOR dla świetego spokoju . Gdyby to był atak duszności , to ten „ pacjent” nie mógłby się tak rzucać po podłodze , a gdyby to była padaczka , to nie mógłby świadomie łapać za nogawkę . Diagnoza trafna . Pacjent tego samego dnia wypisany . Gdyby na coś chorował to by go nie wypuścili , chyba że na własne żądanie . A wy dalej naiwniacy dawajcie sobie wciskać cudowne garnki , koce z syberyjskich wielbłądów , magnetyczne bransoletki i głupawe video ustawki z tik toka lub yt .
Ala
rok temu
My też znamy takiego co został szefem szpitala po podobnym zajściu.
Daniel77
rok temu
Czysta prowokacja...
rozumny
rok temu
Histeryk i psychol. Gdyby to było coś poważnego to tzw. pacjent by na pewno nie wyszedł tak szybko do domu. A ten co nagrywał to może wspólnik do ustawki.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić