Dagmara Smykla| 

Gienek z "Rolnicy. Podlasie" zatrzymany. Sąsiedzi kipią ze złości

1281

Gienek Onopiuk, znany z programu "Rolnicy. Podlasie", został zatrzymany przez policję na swoim podwórku w Plutyczach. Sąsiedzi rolnika nagrali część interwencji, było bardzo nerwowo. Policjanci wlekli opierającego się Gienka po ziemi, w ich stronę leciały inwektywy rzucane przez świadków interwencji.

Gienek z "Rolnicy. Podlasie" zatrzymany. Sąsiedzi kipią ze złości
Gienek Onopiuk z programu "Rolnicy. Podlasie" był ciągnięty po ziemi przez policjantów (YouTube.com)

Nie wiadomo, co wydarzyło się na początku interwencji. Nagranie z podwórka Gienka Onopiuka rozpoczęło się w środku "akcji". Sam Gienek leżał na ziemi z rękami skutymi na plecach, jeden z dwóch interweniujących policjantów przytrzymywał zatrzymanego kolanami i jednocześnie rozmawiał przez krótkofalówkę.

W centrum zamieszania był też syn Gienka, Andrzej. Zdenerwowany mężczyzna krzyczał do policjantów, żeby zostawili jego ojca w spokoju. Wokół nich biegał pies w typie owczarka niemieckiego, a całą sytuację głośno komentowali sąsiedzi rolników.

Co wy robicie?! Przecież ja Was w dobrej rzeczy wpuściłem! Jemu teraz zarzucacie, że was pobił?! - krzyczał do policjantów Andrzej Onopiuk.

Kto kogo zaatakował?

Według policjantów Gienek został zatrzymany po tym, jak ich zaatakował. Z kolei sąsiedzi twierdzili, że to funkcjonariusze byli agresywni wobec rolnika. Sam zatrzymany próbował wstać i kopać policjantów.

Potem został wyprowadzony ze swojego podwórka. W pewnym momencie policjanci ciągnęli po ziemi opierającego się Gienka. Kiedy mężczyzna został wepchnięty do radiowozu, atmosfera była bardzo napięta. Sąsiedzi i przypadkowi świadkowie nie kryli niechęci wobec policjantów, w stronę których poleciało kilka wulgaryzmów i inwektyw.

Patrzcie, co mu zrobiliście, jemu krew cieknie - krzyczał syn Gienka.

Świadkowie wzywali policjantów do pokazania legitymacji służbowych, ale zostali zignorowani. Andrzej Onopiuk w ostatnich minutach nagrania upominał się o nazwiska i numery legitymacji funkcjonariuszy, zapowiadając wytoczenie im sprawy sądowej.

Swoje wsparcie zadeklarował szef Agrounii. Michał Kołodziejczak w mediach społecznościowych zapowiedział pomoc prawną dla Gienka i Andrzeja. Policja na razie nie skomentowała interwencji, oficjalny komunikat na ten temat ma zostać opublikowany we wtorek.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić