o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Dantejskie sceny na Strajku Kobiet. Barbara Nowacka przemówiła

74
Podziel się

W czasie sobotniego Strajku Kobiet Barbara Nowacka została potraktowana gazem. Posłanka KO ujawnia szczegóły dotyczące incydentu. "Nie odpuścimy" - podkreśla Nowacka w rozmowie z naTemat. Tymczasem policja publikuje nagrania z posłanką.

Dantejskie sceny na Strajku Kobiet. Barbara Nowacka przemówiła
Barbara Nowacka potraktowana gazem na Strajku Kobiet (PAP, Andrzej Lange)
bDArxBnV

Posłanka KO Barbara Nowacka uczestniczyła w sobotę w Strajku Kobiet w Warszawie. W czasie manifestacji policja użyła wobec niej gazu pieprzowego. Internet obiegły zdjęcia, na których widać, że pokazywała funkcjonariuszowi legitymację poselską.

bDArxBnX

Barbara Nowacka w rozmowie z portalem naTemat ujawniła szczegóły incydentu. Podkreśla, że cały czas miała w ręku legitymację poselską, a była przepychana i zaatakowana gazem z odległości kilkudziesięciu centymetrów.

Patrzyłyśmy na blokadę robioną przez młodych ludzi i w pewnym momencie zauważyłyśmy, że policja rusza w kierunku młodzieży z zamiarem "zdejmowania" tych ludzi. My poszłyśmy patrzeć, kogo zdejmą, dowiedzieć się, gdzie go zabiorą i jak się nazywa, żeby móc interweniować w sprawie zatrzymanych. A do policjantów mówiłyśmy jedynie, żeby się uspokoili - zaznacza posłanka w rozmowie z naTemat.
Myśmy stały i obserwowały, jak policjanci wykonują interwencję. Myśmy nie wchodziły między policjantów a demonstrujących. To policjanci natarli na mnie, stojącą za demonstrantami - dodaje.
bDArxBod

Nowacka twierdzi, że wybrano ją na posłankę, żeby mogła "wspierać słabszych obywateli w starciu z instytucją państwa". Tłumaczy, że z tego względu uczestniczy w protestach.

W normalnym kraju, po tym co się wczoraj stało, już byłyby dymisje. U nas tak się nie dzieje. Ale my nie odpuścimy. Jest wniosek o wotum nieufności wobec pana Kaczyńskiego, będziemy oczekiwali konsekwencji wobec pana Mariusza Kamińskiego, wobec komendanta stołecznego policji i wobec poszczególnych funkcjonariuszy, którzy nadużywają przemocy. Bo to nie jest jednostkowy przypadek. Takich ataków było przecież o wiele więcej. I na posłów, i na dziennikarzy, i na setki obywateli - zaznacza, cytowana przez naTemat.

Barbara Nowacka potraktowana gazem. Co na to policja?

Wywiad Barbary Nowackiej z naTemat został opublikowany przed konferencją prasową rzecznika Komendanta Stołecznego Policji, która odbyła się w niedzielę o godz. 17. Policja opublikowała nagranie z posłanką KO i twierdzi, że lekceważyła ona polecenia funkcjonariuszy.

bDArxBoe
W przeciwieństwie do wielu osób nie będziemy podejmować decyzji w oparciu tylko i wyłącznie o kilka zdjęć czy filmów. W tym przypadku ważne jest, żeby dokładnie zapoznać się z materiałami, które już zgromadziliśmy, ale także porozmawiać z panią poseł, której ta sprawa dotyczy. Dopiero wtedy będą podejmowane decyzje odnośnie tego, jakie będą dalsze kroki - powiedział nadkom. Sylwester Marczak.
W naszych nagraniach nie słychać nic o tym, że "mamy do czynienia z posłem". Widzimy tam policjanta, który wiele razy powtarza "odsuńcie się". Napierają na niego osoby, w pewnym momencie pod jego tarczę wpychana jest ręka z legitymacją poselską, która ląduje mu przed twarzą - dodał.
bDArxBof

Zobacz także: Strajk Kobiet. Policja weszła w tłum. Doszło do szarpaniny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDArxBoy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(74)
oko
2 miesiące temu
...przecież to zabroniona manifestacja... dobrze jej po co tam łazi i podpuszcza te młode dziewczyny...
Ciekawski
2 miesiące temu
Legitymacja poselska pozwala na łamanie prawa ?
Taaa
2 miesiące temu
Czy były dymisji po tym jak poljcja strzelała gumowymi kulami do górników ?
bDArxBoz
Poli
2 miesiące temu
Przecież poszły tam z hasłem ,,będziemy się bić,, to o co chodzi ?
Dam
2 miesiące temu
Nowacka poziomem dorównuje Lempart.
Najnowsze komentarze (74)
sanitos
2 miesiące temu
może powinni polac wodą tak jak Niemcy u siebie, to by wygasili żar pań i pretensje wnosić by było niestosowne.
Piękny świat
2 miesiące temu
One się naćpały.powinni je pozamykać na dwa tygodnie do psychiatryka,a potem do więzienia.niech zobaczą jak jest.
Poseł
2 miesiące temu
Ta Nowacka to nie nadaje się do niczego.my podatnicy za nią płacimy.wyżucić ją z rządu.zwykła Kowalska lepiej by myślała.
ooo
2 miesiące temu
Zapraszam Panią do cywilizowanego zachodniego kraju od lat wyznaczającego trendy w demokracji ... do Francji, na podobną demonstracje... ciekawe czy przeżyje ;)
gacek
2 miesiące temu
Mam rozumieć że wyciągnięta ręka policjanta w moim kierunku stwarza zagrożenie życia i mogę użyć obrony koniecznej - to jakaś logika i reakcja przed głaskaniem wystraszonego psa.
Podatnik
2 miesiące temu
To akurat bardzo dobrze się stało. Każdego polityka powinno się potraktować gazem i solidnie spałować.
Bryk
2 miesiące temu
No jakie dantejskie sceny.w Paryżu to może tak.
1234
2 miesiące temu
Może u nas powinno być tak jak we Francji przecież tam jest praworządność i demokracja. Świat na to patrzy i nic nie mówi- może trzeba zasłynąć z takiej samej demokracji. Przecież Niemcy i Francja są dla nas przykładem praworządności.
bDArxBor
Anonnymous
2 miesiące temu
Moim skromnym zdanie policja, przekroczyła już dawno wszelkie granice. Tak zachowują się oddziały OMONU, A PRAW OBYWATELI PO PROSTU NIE MA
:0)
2 miesiące temu
Jak to było? "To jest wojna!" Na wojnie można dostać manto. I Nowacka dostała, a teraz płacze. Po co Napierała na policję? Było powiedziane cofnąć się. Nie słuchała.
:0)
2 miesiące temu
Jak to było? "To jest wojna!" Na wojnie można dostać manto. I Nowacka dostała, a teraz płacze. Po co Napierała na policję? Było powiedziane cofnąć się. Nie słuchała.
Obserwator194
2 miesiące temu
Cenimy Twoje demokratyczne zdanie ale pod warunkiem że nie będzie krytykowana lewica....
77777
2 miesiące temu
Zabił mnie, zabił mnie!!!!!!! Józek!!!!!!!
Jesień
2 miesiące temu
A gdzie ona szła z tą legitymacją? Do monopolowego? I co nie puścili? A swoją drogą to co zrobić jakby tak nagle wypadła z krzaków przed maskę z tym kartonikiem. Nikt nie uwierzy, że nie poznałem. Łagry pewne...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić