Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Abp Jędraszewski napisał list. Poruszył temat aborcji. Ostre słowa

305
Podziel się:

Za kilka tygodni będą miały miejsce święta Bożego Narodzenia. W związku z tym abp Jędraszewski napisał list otwarty do polskich katolików. Nie zabrakło w nim ostrych słów pod adresem uczestniczek i uczestników Strajku Kobiet, które duchowny określił "rzecznikami zabijania dzieci".

Abp Jędraszewski napisał list. Poruszył temat aborcji. Ostre słowa
Arcybiskup Marek Jędraszewski (Getty Images, SOPA Images , Contributor)

List arcybiskupa Jędraszewskiego został odczytany w niedzielę 29 listopada we wszystkich kościołach archidiecezji krakowskiej. Duchowny wybrał ten termin, ponieważ jest to pierwsza niedziela adwentu, czyli okresu poprzedzającego święta Bożego Narodzenia.

Arcybiskup Jędraszewski krytykuje Strajk Kobiet

Metropolita krakowski zaapelował do katolików, aby starannie przygotowali się na rocznicę narodzin Jezusa. Przypomniał, że świat zmaga się z pandemią COVID-19, co nie pozostaje bez wpływu przeżywane przez wiernych emocje.

"Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie" (Mk 13, 33). W pierwszej chwili można by odnieść wrażenie, że to wezwanie wpisuje się w treść tego, co przeżywamy od kilku miesięcy: obawy i lęki związane z wybuchem epidemii, stan zagrożenia zdrowia i życia – napisał w liście arcybiskup Jędraszewski.
Zobacz także: Zobacz też: Strajk Kobiet. Policja weszła w tłum. Doszło do szarpaniny

Innym tematem, jaki poruszył arcybiskup w liście, była aborcja. Metropolita krakowski skrytykował w nim osoby, które – zdaniem duchownego – są "współczesnymi rzecznikami zabijania dzieci nienarodzonych".

Arcybiskup Jędraszewski nie był autorem tego porównania. Zgodnie z adnotacją w liście zaczerpnął je z homilii wygłoszonej przez Jana Pawła II na lotnisku w Masłowie 3 czerwca 1991 roku. Jak dowodził, osoby opowiadające się za wyborem w kwestii aborcji rozpatrują posiadanie dziecka w kategoriach "kosztu" oraz "ciężaru".

Każde dziecko jest błogosławieństwem, jakim Pan Bóg obdarza jego rodziców. Dlatego nie może być ono ani "ciężarem i zagrożeniem", ani też "niepotrzebnym a kosztownym dodatkiem życiowym", jak chcieliby tego w imię absolutnej wolności współcześni rzecznicy zabijania dzieci nienarodzonych – dowodził arcybiskup Jędraszewski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(305)
pio
7 miesięcy temu
jak taki ktos morze mówic o moralności
umu
rok temu
Data urodzin Jezusa to wielkie fałszerstwo starożytnych rzymskich świąt . Kościół katolicki swoje filary religii oparł na kłamstwach.
Zeus12
rok temu
Panie Jedraszewski idź na emeryturę to najlepsze rozwiązanie pewnie masz już początki demencji i nie pamiętasz i nie wiesz co mówisz każecie rodzic kobietom chore dzieci ale kościół nie pomaga gdy kobiety zostają z problemem rozpadają się rodziny i co ciekawe trzeba zapłacić za chrzest i pogrzeb tego dziecka wstydu nie macie i umiaru
aga
rok temu
Oj tam,niedlugo zaczną zbierać koperty,ciekawe ilu katolików odważy się ich nie wpuścić i nie złoży daniny.
Dobranoc ⭐️
rok temu
Zycze wszystkim przyjemnej apostazji i dobra emigracje.
KazioNoDzieja
rok temu
Ma klecha w pełni rację i basta!
Xyz
rok temu
Pan Jędraszewski niech martwi się o siebie. To diabeł w sutannie. Dawno powinni się go pozbyć, bo poważnie obniża wartość polskiego kościoła katolickiego.
Pigas 60
rok temu
Już dałbyś sobie spokój z wypowiadaniem się publicznie na tematy o których nie masz pojęcia. Przytulna cela w jakimś klasztorku. Dużo zdrowia życzę.
prawda
rok temu
a,klątwa
Gitara
rok temu
Jędraszewski złupiał do reszty kto cię slucha?
Gitara
rok temu
Jędraszewski złupiał do reszty kto cię slucha?
Proste
rok temu
Dzisiaj się dowiedziałem od łojca dyrektora, że czynić dobro to jest regularne wpłacanie datków na radio maryja i tv trwam
krk
rok temu
Panie Jędraszewski już niedługo będzie koniec z pana opowiadaniem głupot. Ile to już mamy latek.
Staś
rok temu
jak ja cie kocham moja babuszko.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić