o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Dramat na Strajku Kobiet. Co się stało z Martą Lempart?

375
Podziel się

W Warszawie trwa kolejny przemarsz zorganizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Zablokowane jest centrum Warszawy, kilka osób zostało zatrzymanych przez policję. Marta Lempart miała na kilka sekund stracić przytomność.

Dramat na Strajku Kobiet. Co się stało z Martą Lempart?
(WP)
bDZuanrF

Od 22 października odbywają się regularne protesty przeciwko kontrowersyjnemu wyrokowi TK, ograniczającemu prawa do aborcji w Polsce. Strajk Kobiet po raz kolejny zebrał się w sobotę 28 listopada. Największa manifestacja ma miejsce w Warszawie, ale podobne odbywają się także w Krakowie, Gdański, Łodzi czy Wrocławiu.

Będziemy bić się jak sufrażystki - zapowiadała Marta Lempart, jedna z organizatorek protestów.
bDZuanrH

Strajk Kobiet. Policja zatrzymuje manifestujących

Do stolicy zjechało wsparcie dla policji, które zostało rozstawione we wszystkich strategicznych punktach. Doszło już do pierwszych przepychanek z policją i zatrzymań. Jak relacjonuje dziennikarz WP Paweł Orlikowski, pojawili się funkcjonariusze ze specjalistycznymi nożycami, łomem, ale też pałkami i gazem.

W trakcie przemarszu na chwilę przytomność miała stracić Marta Lempart. Aktywistka próbowała przedrzeć się przez kordon policji, idąc za karetką, ale została w ostatniej chwili zatrzymana. Wtedy osunęła się na ziemię, jednak po kilkunastu sekundach doszła do siebie.

bDZuanrN

Uczestnicy Strajku Kobiet próbują doprowadzić do wypuszczenia zatrzymanych osób. Obecnie zablokowana jest Trasa Łazienkowska, wkrótce ma zapaść decyzja gdzie dalej ruszy manifestacja.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Przepychanki z policją, Marta Lempart zemdlała?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZuansi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(375)
Ludź
2 tyg. temu
Wspaniały aktor z TVN'u.
ryś
3 tyg. temu
Czy w WP nadal jest październik, czy końcówka kwietnia następnego roku?
Karina
4 tyg. temu
Pani L o wątpliwej reputacji i wiarygodności umysłowej powinna dawno trafić do więzienia, zachowanie tej osoby stwarza wiele kontrowersji natury społecznej.
bDZuansj
TAMA
3 miesiące temu
TO JEST OD LOT
Ewa
4 miesiące temu
Zamiast ćwiczyć być wysportowanym to kebaby je i nie ma zdrowia dlatego zemdlała ,a Policjanci wysportowani dlatego nikt nie zemdlał
gość
5 miesięcy temu
Zagrała jak Ronaldo. A szybko się podniosła bo zobaczyła że nie ma sędziego
lokon
5 miesięcy temu
Moje zdanie nie może ranić innych, to dlaczego pani Lempart rani innych właśnie słowem.
lokon
5 miesięcy temu
Moje zdanie nie może ranić innych, to dlaczego pani Lempart rani innych właśnie słowami.
lokon
5 miesięcy temu
Moje zdanie nie może ranić innych, to dlaczego pani Lempart rani innych właśnie słowami.
Aaa
5 miesięcy temu
Pani Lempart i te dwie inne powinny trafić do więzienia.
Dziadek
5 miesięcy temu
Aktorstwo amatorstwo, kobiecość pozanormatywna. Normą jest to, czego jest więcej. Większość kobiet jest w domu i troszczy się o rodzinę. To one z mieszkania robią dom. Na ulicy są ulicznice, a i mowa ich je zdradza (jak niegdyś pewnego Galilejczyka).
asceta
5 miesięcy temu
JAK MOZE COS TAK OBRZYDLIWEGO BYC REPREZENTANTEM KOBIET!!!!!!OPAMIETAJCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ONA MUSI COS BRAC BY PODTRZYMYWAC AGRESJE,BO KULTURALNA KOBIETA TAK SIE NIE ZACHOWUJE!!!!!!!!!!!
roznica
5 miesięcy temu
nie dramat tylko drama
bDZuansb
Ola
5 miesięcy temu
Sprawa godności kobiet i prawo do wyboru jest bardzo ważna, ale jak widzę kto stoi na straży "interesów" kobiet, moich interesów to mi się odechciewa. Toć ta cała La... to jakaś kpina i wstyd. Kobiety nie dajcie się zmanipulować dziwaczce, która dba owszem o interesy ale swoje. Szkoda, że tak ważna sprawa dla nas kobiet idzie na dalszy plan a zaczyna się wojna podjazdowa, przesiąknięta jadem i nienawiścią. Miliony kobiet by wyszło na ulicę, ja też ale nie chce na dzień dzisiejszy uczestniczyć w tych cyrkach, w tej żenadzie. nie utożsamiam się z wrzeszczącymi panienkami, wulgarnymi i bezczelnymi które często wrzeszczą żeby wrzeszczeć.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić