Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Zobacz, jak się ubrali na Strajk Kobiet. Bardzo nietypowe stroje posłanek i posłów

42
Podziel się:

Protesty przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji kolejny raz zgromadziły tysiące ludzi w Warszawie i innych polskich miastach. W manifestacjach wzięli udział m.in. posłowie Koalicji Obywatelskiej, którzy ubrali nietypowe kamizelki.

Zobacz, jak się ubrali na Strajk Kobiet. Bardzo nietypowe stroje posłanek i posłów
(PAP, Facebook)

W sobotę, w 102. rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce, w wielu miastach odbyły się kolejne protesty przeciwko wyrokowi TK ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego. W manifestacjach w Warszawie wzięli udział także posłanki i posłowie Koalicji Obywatelskiej.

Klaudia Jachira i inni politycy KO założyli na dzisiejsze protesty nietypowe kamizelki z napisem "Poseł/Posłanka na Sejm RP". Posłowie specjalnie założyli odblaskowe kamizelki, by zapobiec incydentom, jakie miały miejsce na wcześniejszych protestach, kiedy policja użyła gazu łzawiącego.

Przypominamy, że Klaudia Jachira brała udział w październikowych protestach. Wówczas policja spryskała ją gazem łzawiącym. Posłanka gazem dostała tylko po włosach i płaszczu. Jachira niefortunnie jednak roztarła substancję po twarzy. Na szczęście jej znajomi szybko dostarczyli jej mleko, zmniejszające podrażnienie po oberwaniu gazem.

Na swoim profilu na Facebooku Klaudia Jachira zamieściła kilka zdjęć z dzisiejszego protestu. Posłanka pisze, że razem z innymi politykami KO ubrali jaskrawe ubrania, aby nie powtórzył się październikowy incydent z policją.

W sto drugą rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety, dziś znów Polki wyszły, by walczyć o swoje prawa. Razem z Moniką Rosą, Adamem Szłapką, Ulą Zielińską i Małgorzatą Tracz i asystentem Bartkiem patrolujemy ulice w nowych ubrankach. Zobaczymy, czy tym razem policja zauważy, co jest na nich napisane. Na razie policja bezprawnie zatrzymała spacerujących legalnie uczestników i utworzyła kocioł - napisała posłanka.

Dzisiejszy protest nie ma jednak całkiem pokojowego przebiegu. Do sieci trafiły nagrania, na których widać, jak posłanka Barbara Nowacka została zaatakowana gazem w trakcie interwencji poselskiej. Posłowie zapowiadają, że złożą skargę w tej sprawie do Komendy Stołecznej Policji.

Pokazywałam legitymację... podszedł do mnie policjant - mówiła posłanka w rozmowie z innym policjantem.
Zobacz także: Strajk Kobiet. Przepychanki z policją, Marta Lempart zemdlała?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(42)
Linka
2 lata temu
Cyrk 🎪 kobiet
Linka
2 lata temu
Cyrk
jkk
2 lata temu
Posłowie w nielegalnym zgromadzeniu, to jest dopiero paranoja!
Rav
2 lata temu
Immunitet poselski na zadymie to taka ciekawostka. A w czasie napadu na bank albo jubilera też działa?
Viking1969
2 lata temu
Super teraz na pewno nikt się nie pomyli , jak za czasów wojen z Krzyżakami wystarczy odciąć głowę i będzie po wojnie teraz wystarczy zneutralizować gazem posłanki reszta sama pryśnie
POcoto
2 lata temu
Posłowie powinni pracować w SEJMIE, a nie robić zadymy na ulicy.
kszyk
2 lata temu
Czy polskie prawo dopuszcza używanie w przestrzeni publicznej wulgaryzmów? Karać takie zachowanie. Jaki przykład dla dzieci!!!! Hańba. Czy my Polacy umiemy uszanować wolność?
kszyk
2 lata temu
Opozycja i Lampart będą długo odstawiać cyrk. Może złożymy do prokuratury skargę o nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego i narażenie mnie, naszych rodzin na chorobę. A najlepiej to niech policja zejdzie im z drogi i nagrywa wandalizm który przejawia się w ich postępowaniu. Nie powinno żadnego pobłażania nawet dla posłów, senatorów.
Jola
2 lata temu
Macie krew na rękach
Wiesław
2 lata temu
Klaudia mądra kobieta. Takich posłów Nam potrzeba
pwo
2 lata temu
Nawet jak obalą PiS to co dalej? Oddać kraj PO by go bardziej dobił?
piknie
2 lata temu
i bardzo dobrze, poseł , nie poseł jesli w sposób jawny idzie i lamie obowiązujące przepisy, wspierając tym samym chuliganów, chamskie i brutalne zachowania i język powinni byc traktowani jak zwykli obywatele, łamiesz prawo to licz sie z konsekwencjami. Nawet powinno się od nich więcej wymagać, i powinni byc bardziej karani niz zwykli obywatele., zasłanianie się immunitetem to hańba i plamienia mandatu posła. Wcale się nie dziwię, że dostaja gazem czy pałką. Jeśli ktos wchodzi w g. to niec sie nie dziwi, ze mu potem buty smierdzą. Sejm z automatu powinien takim posłom zabrac immunitet za świadome naruszanie prawa. Brawo policaj
Gal Anonim
2 lata temu
Ciekawy powód. Jakoś przez ostanie 101 lat nikt nie manifestował. To są protesty, jak powiedziała pani Lempart do kamery w celu obalenia rządu. Za takie słowa, które są namawianiem do zamachu stanu w normalnym kraju już siedziałaby długie lata w więzieniu, a w krajach bardziej radykalnych pewnie by już wisiała.
obiektywny
2 lata temu
nowacka niech dalej głosuje razem z pis - patrz głosowanie za podwyżkami dla posłów , głosowanie za ustawą covidową
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić