aktualizacja 

Dantejskie sceny w Zielonej Górze. Piesi dosłownie wylecieli w powietrze

115

W Zielonej Górze doszło do potrącenia dwóch osób pieszych przez kierującą fiatem. Po uderzeniu poszkodowani wylecieli w powietrze i upadli na jezdnię. Policjanci publikują nagranie wypadku ku przestrodze i po raz kolejny proszą o ostrożność na drogach.

Dantejskie sceny w Zielonej Górze. Piesi dosłownie wylecieli w powietrze
Policjanci publikują nagranie wypadku ku przestrodze i po raz kolejny proszą o ostrożność na drogach. (Policja)

Do groźnego wypadku doszło w niedzielę 6 listopada. 50-latka i 60-latek przechodzili przez pasy na ul. Sikorskiego w Zielonej Górze. Kobieta i mężczyzna nie weszli na przejście tuż pod nadjeżdżający samochód, ale dużo wcześniej, czego nie dostrzegła 32-latka.

Piesi znajdowali się już na środku przejścia, gdy wjechała w nich kierująca fiatem. Mężczyzna ze złamaną ręką trafił do szpitala. Kierująca będzie odpowiadała za spowodowanie wypadku drogowego. Kodeks karny przewiduje za to karę pozbawienia wolności do 3 lat.

Niestety, ciągle zdarzają się sytuacje, kiedy dochodzi do wypadków właśnie w tych miejscach. Dlatego zielonogórscy policjanci wciąż przypominają o ostrożności i konieczności zwrócenia szczególnej uwagi w rejonach przejść i skrzyżowań.

Pamiętajmy o tym, aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, ale także do warunków atmosferycznych, szczególnie w okresie jesiennym. O szczególną ostrożność prosimy w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i osób kierujących hulajnogami - czytamy na stronie policji.

Ile wypadków w Polsce?

Sprawcami wypadków dużo częściej są mężczyźni - w 2021 roku spowodowali oni 73 procent wypadków. Jeśli chodzi o wiek sprawców, najwięcej wypadków powodują kierowcy w wieku 25 - 39.

Dobrą informacją jest fakt, że według statystyk, liczba wypadków w Polsce w ostatnich latach maleje. W 2016 roku było ich 33 664, w 2017 roku - 32 760, w roku 2018 - 31 674, w 2019 - 30 288, w 2020 roku - 23 540, a w 2021 roku - 22 816.

Zobacz także: Rzadkie odkrycie w USA. Niezwykłe, co odsłonił niski poziom rzeki
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić