Decyzja zapadła. Chodzi o ''Sylwester Marzeń'' w Zakopanem

54

To już pewne! Z informacyjnego chaosu, niepewności i plotek, wyłonił się wreszcie klarowny komunikat. ''Sylwester Marzeń'' po raz kolejny odbędzie się w Zakopanem. Jak przekazała ''Gazeta Krakowska'', Telewizja Polska podpisała umowę z urzędem miasta ws. użyczenia górnej Równi Krupowej.

Decyzja zapadła. Chodzi o ''Sylwester Marzeń'' w Zakopanem
''Sylwester Marzeń'' znowu pod Tatrami (AKPA, Baranowski)

TVP od 2016 r. (z nielicznymi wyjątkami) organizuje koncert sylwestrowy na Równi Krupowej w Zakopanem. W tym roku wyjątkowo długo nie było jasne, czy impreza odbędzie się właśnie pod Tatrami. W mediach pojawiało się wiele niespójnych informacji.

– Jesteśmy w takiej samej sytuacji jak jeszcze miesiąc temu. Czyli nic nie wiemy – powiedział ostatnio w rozmowie z naTemat Bartłomiej Jurecki, fotograf "Tygodnika Podhalańskiego". Przyznał też, że połowa mieszkańców Zakopanego trzyma kciuki, żeby sylwester nie odbył na Równi, a druga - żeby się odbył.

Wszystkich zadowolić się nie da, ale wiemy już, że zwolennicy tego drugiego rozwiązania mają powody do zadowolenia. Jak informuje ''Gazeta Krakowska'', TVP podpisało umowę z urzędem miasta ws. użyczenia górnej Równi Krupowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Patostreamy jak walki gladiatorów. "Sytuacja wymknęła się spod kontroli"
W poniedziałek podpisałam umowę użyczenia górnej Równi Krupowej dla Telewizji Polskiej. Szczegółów koncertu nie znam - mówi Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego.

Wniosek ws. budowy sceny plenerowej

Również w poniedziałek (20 listopada), do wydziału budownictwa starostwa tatrzańskiego wpłynął wniosek TVP ws. budowy sceny plenerowej na górnej Równi Krupowej. Sekretariat wydziału budownictwa w rozmowie z ''GK'' poinformował, że wniosek został złożony osobiście.

Telewizja Polska na razie nie potwierdziła tych informacji. Szczegóły dotyczące imprezy pozostają owiane tajemnicą. Podobnie było w ubiegłym roku.

Jedno jest pewne - turyści, którzy zastanawiali się nad spędzeniem sylwestra pod Tatrami, ale swoją decyzję uzależniali od decyzji TVP, mogą wreszcie ze spokojem planować wyjazd.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić