Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

"Diabeł". Czesi zachwyceni polskim pilotem Black Hawka

234
Podziel się:

Polscy strażacy i policjanci pomagają w walce z pożarem Parku Narodowego Czeska Szwajcaria, który wybuchł u naszych południowych sąsiadów w niedzielę. W sieci pojawiają się nagrania i zdjęcia z działań Polaków. Czeskiego internautę szczególnie zachwycił polski pilot helikoptera. "Diabeł" - skwitował z uznaniem.

"Diabeł". Czesi zachwyceni polskim pilotem Black Hawka
Polscy piloci uczestniczą w akcji gaśniczej w Czechach (Twitter)

Od kilku dni trwa już walka z pożarem w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria. Ogień jest tak silny, że czescy ratownicy musieli apelować o pomoc innych krajów. Zgłosiła się między innymi Polska. W akcji uczestniczą strażacy Państwowej Straży Pożarnej (PSP) i policjanci.

"On jest diabłem"

W mediach społecznościowych pojawiają się liczne filmiki, na których widać, jak Polacy pomagają w walce z żywiołem. Podziw internautów wzbudził polski pilot helikoptera Black Hawk, który sprowadził maszynę na bardzo niską wysokość, umożliwiając kolegom pobranie ze zbiornika wody służącej do gaszenia.

Diabeł, taka odległość od powierzchni! - stwierdził internauta, który udostępnił filmik na Twitterze.
Prawdziwy profesjonalista! - dodaje inny internauta.
Lata jak mistrz, pięknie! - podkreśla kolejny.

Pożary w Czechach. Pomagają Polacy

Państwowa Straż Pożarna przekazała, że policyjni lotnicy i strażacy PSP pomagają czeskim jednostkom ratowniczym gasić pożar lasu w pobliżu miejscowości Hrensko. To pierwsza taka akcja obu służb na terenie Republiki Czeskiej.

W środę polscy strażacy i policjanci biorący udział w gaszeniu pożarów lasów w Republice Czeskiej wykonali łącznie cztery loty, podczas których dokonano 134 zrzutów wody, każdy po 3 tys. litrów, co daje około 400 tysięcy litrów wody.

Wcześniej rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że w akcji gaśniczej bierze udział siedem śmigłowców, pięć z Czech, jeden z Polski i jeden słowacki. Akcję z powietrza koordynuje czeska policja. Równolegle trwa akcja strażaków na ziemi.

Polscy policjanci i strażacy wylecieli we wtorek po południu z Warszawy policyjnym śmigłowcem S-70i Black Hawk. Maszyna jest wyposażona w specjalny zbiornik na wodę tzw. bambi bucket o pojemności około 3 tys. litrów.

Pożary w Czechach. Żywioł rozprzestrzenił się na 30 hektarach

Szef czeskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Vit Rakuszan powiedział we wtorek, że na apel o pomoc w gaszeniu pożaru lasu pozytywnie odpowiedziały Polska, Słowacja i Włochy.

Pożar lasów w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria wybuchł w niedzielę rano. We wtorek dowódcy akcji ratowniczej informowali, że żywioł rozprzestrzenił się na obszarze o powierzchni ok. 30 hektarów. Nie było informacji o rannych mieszkańcach lub strażakach w rejonie objętym pożarami.

Zobacz także: Rosyjski T-80BV w ogniu. Spektakularny moment ataku FGM-148 Javelin
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(234)
Freee
4 miesiące temu
Dobry zawodnik. Świetni piloci latają też w TOPR i LPR. Zresztą gdy śmigłowiec TOPR jest np w remoncie to z ratownikami latają właśnie policjanci na swojej maszynie.
Niestety
4 miesiące temu
Pilot odważny i uzdolniony. Tylko szkoda, że Polacy bez tego Black Hawka nie mieliby czym latać. Zamiast kształcić w polskich szkołach inżynierów, którzy mogliby wyprodukować polskie maszyny, uczy się dzieci i młodzież głupot religijnych i zmyślonej historii. Tyle narzekania na USA, a ich wynalazki od samolotów, przez sprzęt medyczny, po leki są nie do zastąpienia na całym świecie.
Taki sobie je...
4 miesiące temu
Pilot wart w złocie tyle ile waży, bo latać w górach śmigłowcem to trzeba umieć.
Dla mtślących
4 miesiące temu
Tylko zdrada TW Oskara z Putinem zabiją naszych pilotów. Ale takiego zamachu to nikt nie przeżyje.
Zoom-owiec
4 miesiące temu
Takich diabłów już mieliśmy w ... Smoleńsku.
pytam sie
4 miesiące temu
Ciekawe czy Czesi dalej będą dyskryminować nasze towary w sklepach?
Zeb
4 miesiące temu
To nie był zbiornik wody tylko rzeka - Łaba. W miescowości Schmilka na granicy czesko-niemieckiej.
romek
4 miesiące temu
polski pilot to na dzwiach od stodoły poleci
TURÓW
4 miesiące temu
TAK TO ZA TURÓW, CIEKAWE CZY NIEMCY TEZ POMAGAJA
Mati
4 miesiące temu
Niesamowite jakie wyprane głowy mają ludzie. Po komentarzach świetnie widać jak propaganda niesie się po kraju i wlewa do głów. Turów jest wyłącznie winą Polaków. Ale niektórym pseudo narodowa duma forsowana przez tvpis nie pozwala dojść do poprawnych wniosków. Wydaje wam się, że wszyscy w około nienawidzą Polaków a Polacy to naród wybrany. Przejrzyjcie na oczy.
mak
4 miesiące temu
Pani Vera Jurowa w nagrodę za pomoc nałozy nową Karę .
Robo
4 miesiące temu
Wyrazy uznania dla umietnosci, zaangażowania i poświęcenia. Ktoś potrafi lepiej?
endrju
4 miesiące temu
No ok, szacun, ale jak niby miał inaczej nabrać wody? Czekać aż ktoś wiaderkami mu napełni?
Janek
4 miesiące temu
Ciekawe czy w nagrodę znów na nas doniosą do Brukseli?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić