"Diabeł już tu jest". Koszmarne wieści na temat mutacji koronawirusa

10

Bardzo niepokojące informacje napływają ze Stanów Zjednoczonych. Naukowcy donoszą, że kalifornijska odmiana koronawirusa jest bardziej odporna na przeciwciała wytwarzane przez szczepionki.

"Diabeł już tu jest". Koszmarne wieści na temat mutacji koronawirusa
Kalifornijska odmiana ma być bardziej odporna na przeciwciała wytwarzane przez szczepionki. (PAP)

Dziennik "Los Angeles Times" twierdzi, że odmiana koronawirusa B.1.427/B.1.429 pojawiła się w Kalifornii już w połowie 2020 roku. Niestety, ten wariant zarazy z Chin wciąż się rozprzestrzenia i zbiera śmiertelne żniwo. Bardzo wymowne jest to, w jakich słowach o tej odmianie mówi jeden z ekspertów.

Diabeł już tu jest. Chciałbym, żeby było inaczej. Ale nauka to nauka -stwierdził dr Charles Chiu, cytowany przez polsatnews.pl.

Badacz ocenił, że ten szczep stwarza równe powody do niepokoju jak brytyjski. Uważa ponadto, że wariant kalifornijski może sprawić, że COVID-19 będzie groźniejszy dla ludzi, a szczepionki staną się mniej skuteczne.

Koronawirus. Co wiemy o wariancie kalifornijskim?

Specjaliści donoszą, że kalifornijska odmiana koronawirusa rozprzestrzenia się szybciej niż wcześniejsze. Jest bardziej odporna nie tylko na szczepionki, ale i na przeciwciała, które zostały wytworzone w wyniku wcześniejszej infekcji.

Właśnie dlatego badacze apelują o stosowanie środków ochrony zdrowia publicznego. Zalecane jest noszenie maseczek, ograniczanie zgromadzeń publicznych, jak i również nasilenie kampanii szczepień.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić