Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Jan Paweł II i potężna afera. Lekarz kpi

114
Podziel się:

Nowa gra internetowa Ministerstwa Edukacji i Nauki dotycząca dziedzictwa Jana Pawła II wywołuje ogromne kontrowersje. Głos na jej temat zabrał m.in. dr Dawid Ciemięga, znany lekarz z Tychów.

Jan Paweł II i potężna afera. Lekarz kpi
MEN wypuściło grę o Janie Pawle II. (Getty Images)

Ministerstwo Edukacji i Nauki wypuściło grę edukacyjną "Dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II". Składa się ona z 18 misji (zadań) nawiązujących do biografii papieża. Jedna z nich polega na ubraniu Jana Pawła II w papieskie szaty.

Gra jest podzielona na strefę gracza, gdzie można podjąć się realizacji misji, oraz strefę merytoryczną, w której nauczyciele znajdą scenariusze lekcji. Gra może być wykorzystana podczas zajęć poświęconych wartościom i autorytetom, np. w ramach godziny wychowawczej. Gra znajdzie zastosowanie także na lekcjach języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, geografii, biologii czy religii. Ponadto nauczyciele mogą ją wykorzystać w ramach kół zainteresowań, na zajęciach wyrównawczych i zajęciach świetlicowych. Jest pomocą dydaktyczną dostosowaną do wieku i możliwości uczniów i uwzględniającą różne potrzeby edukacyjne - reklamuje grę Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Gra o Janie Pawle II to drugi moduł edukacyjnej gry komputerowej "Godność, wolność i niepodległość". Pierwszy dotyczył ważnych wydarzeń w historii Polski. Stworzenie gry kosztowało 1,9 mln zł, z czego sam moduł o papieżu kosztował 790 tys. zł. Gra jest bezpłatna i ogólnodostępna, można ją znaleźć na stronie niepodlegla.men.gov.pl.

Projekt MEN wywołał ogromne kontrowersje. Wielu internautów stwierdziło, że świeckie państwo nie powinno na siłę promować osób związanych z Kościołem katolickim.

Znany lekarz komentuje grę o Janie Pawle II

Grę o papieżu w ironiczny sposób skomentował dr Dawid Ciemięga, znany z walki z ruchami antyszczepionkowymi i antycovidowymi. Jego wpis na Facebooku cieszy się dużą popularnością.

Jestem niezwykle dumny, że mój kraj tak dba o rozwój młodego pokolenia i stawia na rozwój i prawdziwą edukację, nie tam jakieś misje w kosmos, fizyka, biologia. Kto to widział, żeby w XXI wieku jeszcze uczyć młodych ludzi o ewolucji i tak im w głowach mieszać. Dlatego polecam grę, którą przygotowało Ministerstwo Indoktrynacji Narodowej, proszę w nią grać całymi rodzinami, aby te prawie 7 milionów złotych nie poszło na marne. Proszę również docenić jaką niepowtarzalną okazję daje Wam ten kraj, że możecie sobie ubrać Pana Papieża za darmo. Tzn. nie do końca, ten moduł kosztował 790 000 zł naszych podatków, także [sic] proszę to docenić. Ja np. tak bardzo to doceniam, że od teraz będę dobrowolnie płacić podwójny ZUS. Bo z taką edukacją, to na Marsa wyniesie nas modlitwa, a nie rakiety - napisał lekarz.

Zobacz także: Religia na maturze? Dariusz Piontkowski komentuje postulat Kościoła Katolickiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(114)
czarny
2 lata temu
Czysty ciemnogród, ale za to Czarnek szczęśliwy
gość
2 lata temu
Każda promocja wybitnego człowieka i Polaka dobra!
gość
2 lata temu
Uważam to za świetny pomysł. Gra o najwybitniejszym Polaku- super!
Grot
2 lata temu
Czy to nie jest obraza uczuć religijnych?
PROGRAMISTA
2 lata temu
Co? Za 7mln to stworzyli? Czyli programista napisze takie badziewie w miesiąc. Koszty firmy to kolejne dajmy na to 15 tyś - doliczmy już grafików i merytorykow i dajmy niech im będzie 50 tyś zł. Łącznie 70 tyś zł czyli nawet nie 10% jednego miliona a my mówimy o 7 milionach. No ale wszystko wkoło JP2 było zawsze dojeniem więc i pośmiertna aplikacja xD
Franz
2 lata temu
Lekarz matematy 7000000=79000 BRAWO.
Kobi
2 lata temu
Młodzi mają wyrąbane i to do nich nie może dotrzeć .Za parę lat będzie jak w Czechach .
rte
2 lata temu
Co Jezus powiedział na temat noszenia tytułu ojciec ? Ewangelia Mateusza rozdział 23 wersety od 1 do 12 „Wtedy Jezus przemówił do tłumów i do swoich uczniów: 2 „Na miejscu Mojżesza usadowili się uczeni w piśmie i faryzeusze. 3 Dlatego czyńcie wszystko, co wam mówią, ale nie naśladujcie tego, co robią, bo mówią, ale sami tak nie postępują. 4 Wiążą wielkie ciężary i wkładają je ludziom na barki, a sami nie chcą ich nawet ruszyć palcem. 5 Wszystko, co robią, robią po to, żeby ich ludzie widzieli. Poszerzają pudełeczka z fragmentami Pism, noszone dla ochrony, i wydłużają frędzle na swoich szatach. 6 Lubią najzaszczytniejsze miejsca na ucztach, pierwsze siedzenia w synagogach 7 i pozdrowienia na rynkach. Lubią też, gdy ludzie tytułują ich Rabbi. 8 Ale wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, bo macie jednego Nauczyciela, a wy wszyscy jesteście braćmi. 9 I nikogo na ziemi nie tytułujcie ojcem, bo macie jednego Ojca — tego w niebie. 10 Ani nie pozwalajcie nazywać się mistrzami, bo macie jednego Mistrza — Chrystusa. 11 Największy wśród was ma być waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniży, będzie wywyższony.”
Artur
2 lata temu
Faktycznie ten post zasługuje na pierwsze miejscu na Pudelku tylko wtedy gdy ma posłużyć nienawiści wobec ludzi!
samu-raj
2 lata temu
Te zabawy to kurie powinny finansowac !!!
Albin
2 lata temu
Może pomyślmy o dziecku już urodzonym walącym główką o ścianę w państwowym domu dziecka nieuważnie poczętego,
pacjęt z
2 lata temu
Są lekarze którzy leczą lekarzy
Troja
2 lata temu
Koń Żydowski____ To on ich znowu sprowadził do Polski. Z nawiązką
USA
2 lata temu
czemu promujecie takich cofniętych w rozwoju jak ten doktorzyna Ciemięga i ministra MEN
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić