Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Dlaczego Lidia Staroń nie została RPO? To nagranie wyjaśnia wszystko

712
Podziel się:

Lidia Staroń nie zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Senat zdecydował, że kandydata na to stanowisko będzie trzeba szukać dalej.

Dlaczego Lidia Staroń nie została RPO? To nagranie wyjaśnia wszystko
Lidia Staroń ubiegała się o stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. (PAP)

Kadencja RPO Adama Bodnara dobiegła końca we wrześniu ubiegłego roku. Od tamtej pory jednak nie znaleziono osoby, która przejmie tę posadę. RPO powołuje sejm za zgodą senatu na wniosek marszałka sejmu albo grupy 35 posłów. Sejm wytypował Lidię Staroń.

Staroń stanęła przed senatem 18 czerwca. Odpowiadała tam na pytania senatorów, a ci na ich podstawie mieli zdecydować, czy jest odpowiednią kandydatką na to stanowisko. Po jej wystąpieniu odbyła się burzliwa dyskusja. W drodze głosowania senatorów Staroń RPO nie zostanie. Niektórzy zarzucili, że brakuje jej elementarnej wiedzy dotyczącej stanowiska, jakie miałaby objąć.

Zobacz także: Lidia Staroń - wystąpienie z 18 czerwca 2021 r. (pytania i odpowiedzi)

Nagranie, na którym zarejestrowano wypowiedź pani senator, szybko obiegło sieć. Internauci zauważają, że pani Staroń dość często unikała odpowiedzi na kontrowersyjne pytania. Często odbiegała od tematu lub w ogóle nie wiedziała, o czym mowa.

Senator nie chciała odpowiadać na pytania, w których "musi wypowiadać się jako polityk". Niejednokrotnie powtarzała, że zawsze będzie stać po stronie prawa i w swojej ewentualnej działalności jako RPO będzie się za nim opowiadać. Internauci zauważyli, że Rzecznik Praw Obywatelskich powinien przede wszystkim opowiadać się za obywatelem.

Zobacz także: Afera mailowa. Jan Maria Jackowski o korzystaniu ze służbowej skrzynki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(712)
Bibi
rok temu
Ci, którzy śledzili przesłuchanie pani Staroń w Senacie widzieli, jak się wije, jak unika niewygodnych pytań i jak małą wiedzę posiada na temat stanowiska o które się ubiega. Przykro było patrzeć!!!
Aga
rok temu
Szkoda Pani senatot nie warto się starać i tak cię zniszczą
Buba
rok temu
Z całym szacunkiem Lidia Staroń nie nadaje sie na to stamowisko ponieważ nie jest prawnikiem i jest ciezko chora.
wyborca
rok temu
Czy nasi wybrani politycy zasłużyli na pełnienie tak odpowiedzialnej funkcji? Czy wyborca przed wyborami zadawał im takie pytania?Co wybrani wtedy mówili a co czynią teraz?Wedłog mojego zdania winni są wyborcy a nie politycy. Brak zainteresowania tym kogo wybierają i czy jest w stanie godnie nasz reprezentować. Nie najważniejsza zasad aby przeciw drugiemu bo go nie lubię.
Cogito5
rok temu
Program polityczny partii rządzącej pobożnej i głównych partii opozycyjnych bezbożnych polega na zabieraniu jednym i dawaniu drugim. Jest to sprzeczne z dziesiątym przykazaniem. Nowy Ład właśnie w dobitny sposób łamie to przykazanie. Wenezuela kroczy tą drogą od kilkunastu lat. Pizza tam kosztuje tygodniową pensję lekarza. Ostatnio w tamtejszej telewizji publicznej były porady jak z dziko rosnących chwastów można sporządzić coś do jedzenia. Przyjdzie to niedługo do nas.
pstuś
rok temu
bełkot bełkotem pogania - koszmarna osoba - chyba lepiej, aby rzecznika nie było wcale niż ona miałaby piastować ten urząd
Gość
rok temu
Czy chłopcy z Wiejskiej w ogóle cokolwiek wiedzą przecież zawsze głosują za a nawet przeciw
Ratel
rok temu
Kandytant to tylko z P O. Nic nie musi a nawet działać na szkodę poszkodowanych,tak jak ostatni .To chluba PO . Jak najlepiej służyć Niemcom.Wzór obecnego prezydenta Warszawy .
emerytka
rok temu
slyszalam jej odpowiedzi,kompromitacja,szkoda slow.Jak zwykle kazdy pis-owiec nie umie odpowiadac na pytania.jakim cudem ukonczyli szkole na poziomie podstawowym
polak
rok temu
Dlaczego Pani Staroń nie zostanie RPO? Dlatego, ponieważ w Senacie większość to Komuchy.Wszystko na ten temat.
A STAROŃ
rok temu
ma jakieś wykształcenie ?
marek
rok temu
Polityka to jest taka pani lekkich obyczajów którą niełatwo rozebrać a psy szczekają tylko dlatego że się boją
rodak
rok temu
kompromutujace to przsluchania senatorow wscieklych psow nie pani staron
krakus
rok temu
do czego potrzebny jest Polakom senat....najlepiej utworzyc jeszcze jedna izbe sejmsenatsobie i zastepca zastepcy.co tam podatnicy zaplaca
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić