o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Długi weekend. 5 miejsc w Polsce, które warto odwiedzić

2
Podziel się

W czwartek 11 czerwca obchodzimy Boże Ciało. Długi czerwcowy weekend będzie dla wielu osób okazją do odpoczynku i wyjazdu. Jakie miejsca w Polsce warto odwiedzić?

Długi weekend. 5 miejsc w Polsce, które warto odwiedzić
Jakie miejsca w Polsce warto odwiedzić w długi weekend? (Pixabay)
bDKqPYOd

Zamek w Malborku

Wydawnictwo Lonely Planet, które publikuje m.in. przewodniki turystyczne, na pierwszym miejscu atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć w Polsce, ustawiło zamek w Malborku. To największa twierdza średniowiecznej Europy, która przez prawie 150 lat była siedzibą zakonu krzyżackiego. Od 1997 r. zamek w Malborku znajduje się na liście zabytków UNESCO.

Kopalnia Soli "Wieliczka"

Kolejną atrakcją, którą warto zobaczyć, jest Kopalnia Soli "Wieliczka" znajdująca się pod Krakowem. Od XIII wieku do 1772 r. wraz z kopalnią soli "Bochnia" tworzyła żupy krakowskie. W 1978 r. została wpisana na pierwszą listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kopalnia ma 9 poziomów, z których ostatni znajduje się 327 metrów pod powierzchnią Ziemi. Dla turystów przeznaczona jest ok. 3-kilometrowa trasa, która składa się z 20 komór.

bDKqPYOf

Muzeum II wojny światowej w Gdańsku

Otwarte w 2017 r. muzeum II wojny światowej, szybko stało się jedną z największych atrakcji Gdańska. Muzeum podzielone jest na 18 sekcji tematycznych. W muzeum znajdziemy tysiące eksponatów oraz wiele nowoczesnych stanowisk multimedialnych.

Zamek Królewski na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu to najsłynniejsza atrakcja turystyczna w Krakowie. Wawel był siedzibą polskich władców i jest jednym z miejsc o największym znaczeniu historycznym i kulturalnym w Polsce. Zamek podzielony jest na kilka ekspozycji stałych i sezonowych, organizuje również wystawy czasowe.

bDKqPYOl

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Auschwitz-Birkenau jest synonimem Holokaustu. W byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady życie straciło ponad 1,1 mln Żydów, Polaków, Romów i osób innych narodowości. Co roku do muzeum w Oświęcimiu przyjeżdża wielu turystów z zagranicy.

bDKqPYOm

Zobacz także: Bon turystyczny tylko na dzieci. Teraz koszt programu to 3,2 mld zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKqPYOG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Bgtre
9 miesięcy temu
Naprawde,Auschwitz Birkenau na dlugi weekend, z dziecmi?
Jan
9 miesięcy temu
no to się angelika wysiliła
Najnowsze komentarze (2)
Jan
9 miesięcy temu
no to się angelika wysiliła
Bgtre
9 miesięcy temu
Naprawde,Auschwitz Birkenau na dlugi weekend, z dziecmi?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić