Kosma Szczepaniak| 
aktualizacja 

Kiedy otwarcie granic Polski? Ogłoszenie decyzji coraz bliżej

6

Granice Polski wciąż pozostają zamknięte pomimo znoszenia wielu obostrzeń na terenie kraju w ostatnim czasie. Wypowiedzi pracowników resortu spraw zagranicznych wskazują jednak na to, że już niedługo możemy doczekać się możliwości ponownego podróżowania.

Kiedy otwarcie granic Polski? Ogłoszenie decyzji coraz bliżej
Kiedy nastąpi otwarcie granic Polski? (PAP, Wojciech Olkuśnik)

Czechy, Słowacja oraz Węgry otworzyły już granice dla wszystkich swoich sąsiadów. Polska pozostaje zatem jedynym krajem członkowskim Grupy Wyszehradzkiej, która wciąż nie podjęła decyzji w sprawie granic.

Ostatnie wypowiedzi pracowników MSZ oraz MSWiA sugerują, że już wkrótce Polacy powinni otrzymać oficjalną informację w sprawie ponownej możliwości podróżowania. Mariusz Kamiński w rozmowie z Polsatem przyznał, że decyzja ma zapaść przed Bożym Ciałem. W podobnym tonie wypowiedział się dla PAP również Szymon Szynkowski vel Sęk.

Różne warianty dotyczące ewentualnego otwarcia granic są rozważane. Dyskusja się w tej chwili finalizuje i decyzje będą ogłoszone w najbliższych nawet nie tyle dniach, co godzinach - przyznał wiceminister MSZ.
Zobacz także: Kiedy otwarcie granic? Minister podaje państwa, do których pojedziemy na początku

Dokąd na wakacje 2020?

Które kraje czekają na turystów? Dobra informacja dla Polaków jest taka, że zdecydowana większość ulubionych krajów wakacyjnych naszych rodaków będzie gotowa na przyjęcie turystów w okresie wakacyjnym.

Od 15 czerwca granice dla Polaków otworzy między innymi Grecja. Kwarantanna nie będzie tam obowiązkowa, a turyści będą losowo poddawani testom na koronawirusa. Również od 15 czerwca ruch lotniczy przywrócony będzie w Portugalii.

Dwa lubiane przez Polaków kierunki już teraz mogą przyjmować turystów. Chodzi o Bułgarię, która otworzyła granice od 1 czerwca oraz Włochy, do których przylot/przyjazd jest możliwy od 3 czerwca. W obu państwach nie trzeba przechodzić 14-dniowej kwarantanny. Z kolei aby wjechać do Chorwacji, konieczne jest jedynie okazanie potwierdzenia zarezerwowanego noclegu na terenie kraju.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić