o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Chcesz podwyżkę? Rozwiń swoje kompetencje zawodowe

0
Podziel się

Wszyscy lubimy być doceniani w pracy, a jeszcze bardziej cieszą nas premie lub podwyżki. Niestety, nie zawsze mamy możliwość, by zawalczyć o dodatkowe pieniądze, bo nie mamy karty przetargowej, która pozwoliłaby nam przekonać przełożonego, że warto nas dodatkowo wynagrodzić. Najlepszym sposobem, by zawalczyć o podwyżkę, jest inwestowanie w siebie, czyli rozwijanie kompetencji zawodowych, które przydatne są w naszej pracy i sprawiają, że jesteśmy bardziej doświadczonym i poszukiwanym na rynku pracy fachowcem. Jak możemy rozwijać swoje kompetencje zawodowe? Oto kilka przykładów.

Chcesz podwyżkę? Rozwiń swoje kompetencje zawodowe
(materiał klienta)
bDTQzXed
Artykuł sponsorowany

Ucz się języka angielskiego

Język angielski jest najczęściej używanym językiem w komunikacji biznesowej. Niejednokrotnie polskie firmy mają zagranicznych kontrahentów, a bez dobrej znajomości języka ich obsługa może być problematyczna. Handlowcy, których ogromną częścią wynagrodzenia jest prowizja, muszą budować relacje biznesowe. Jak jednak połączyć pracę, życie prywatne i lekcje języka angielskiego? Na pomoc przychodzi angielski online. Taki kurs języka angielskiego przez internet pozwala nam szybko i co najważniejsze z domu, nauczyć się słownictwa, gramatyki, a także akcentu. Kursy językowe oferowane przez Tutlo.com umożliwiają indywidualne dobranie godzin, w których chcemy odbywać lekcje, a także dokonanie wyboru czy będziemy się uczyć z polskim lektorem, czy też native speakerem. Zajęcia przez internet odbywają się metodą jeden na jeden, a więc cała uwaga nauczyciela skupiona jest na nas i naszych potrzebach językowych. Warto spróbować, bo rozwiązanie to przynosi szybkie efekty.

Może wyższe wykształcenie lub szkolenie?

Do pensji, przy zatrudnieniu na umowę o pracę, przysługują dodatki za szczególne umiejętności. Dodatki są nieobowiązkowe i otrzymują je pracownicy posiadający wysokie kwalifikacje zawodowe. Może na nie liczyć pracownik z tytułem naukowym, absolwent studiów podyplomowych lub pracownik posiadający dyplom, lub zaświadczenie ukończenia specjalistycznych kursów. Będą to również certyfikaty językowe, do których możemy przygotować się online. Jak widać, ścieżka kariery, a zatem również podwyżka, nie wiąże się jedynie z awansem wewnątrz firmy, ale także z rozwojem osobistym, który odbywa się poza nią.

bDTQzXef

Warto więc pokusić się o dokończenie studiów, zrobienie doktoratu. Dobrze jest też zapisać się na kurs specjalistyczny związany z naszą pracą, który pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze firmy. O dodatkowych kursach można też porozmawiać z pracodawcą, bo w niektórych firmach szkolenia są dofinansowane ze specjalnego budżetu, więc możemy zaoszczędzić na wydatkach związanych z nauką.

Kursy interpersonalne

Szkolenia miękkie to wszystkie te kursy, które rozwijają nasze umiejętności związane z wrodzonymi cechami. Dotyczą tego, jacy jesteśmy, jaki mamy charakter i temperament, w jaki sposób reagujemy na niektóre sytuacje czy problemy, jak radzimy sobie ze stawianymi przed nami zadaniami. To także obszar kompetencji zawodowych, szczególnie gdy pracujemy na stanowisku kierowniczym lub innym, które wymaga od nas kontroli zatrudnionych i zarządzania nimi. Odpowiednie wykorzystanie cech osobowości może wpływać na morale załogi czy też wydajność pracowników.

Jak widać, mamy wiele możliwości rozwoju i od nas zależy, w którym kierunku pójdziemy. Każda grupa umiejętności jest ważna, chociaż niektóre szkolenia i kursy przydadzą nam się również w życiu codziennym, na przykład szkolenia językowe, które ułatwią komunikację podczas wyjazdów czy wakacji. Powodzenia w negocjacjach z przełożonymi.

bDTQzXel

Artykuł sponsorowany

bDTQzXeG
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić