o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Niedziela handlowa do likwidacji? Ważne informacje o zakazie handlu

19
Podziel się

Trwają konsultacje rządu Mateusza Morawieckiego ze związkami zawodowymi oraz branżą handlową co do wprowadzenia dodatkowej niedzieli handlowej. Miałaby ona przypadać w grudniu lub w styczniu. Do sprawy odniósł się rzecznik rządu.

Niedziela handlowa do likwidacji? Ważne informacje o zakazie handlu
Rzecznik rządu Piotr Müller stwierdził, że rząd rozważa wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej (Twitter)
bEilnHEB

W poniedziałek Piotr Müller pytany był w telewizji TVP Info, o możliwość wprowadzenia dodatkowej niedzieli handlowej w grudniu. Jak przyznał rzecznik rządu, rozważana jest taka możliwość. Müller zaznaczył jednak, że na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów, w grudniu są przewidziane wyłącznie dwie niedziele handlowe.

Będzie kolejna niedziela handlowa w grudniu? "Jesteśmy otwarci na debatę"

Jak podkreślił rzecznik, rząd jest otwarty na debatę na temat wprowadzenia dodatkowej niedzieli handlowej. Według Müllera, na spotkaniach konsultacyjnych podnoszone są takie pomysły. Niektórzy postulują także wprowadzenie nadprogramowej niedzieli handlowej w styczniu.

bEilnHED
Jesteśmy w toku debaty ze związkami zawodowymi oraz branżą handlową, decyzje co do dodatkowej niedzieli nie zapadły – powiedział Müller.

Zamknięte hotele, otwarte stoki narciarskie. Rzecznik rządu tłumaczy

Rzecznik rządu był także pytany w TVP Info o kwestię zamknięcia stoków narciarskich. Jak zaznaczył, w projekcie rozporządzenia dotyczącego obostrzeń nie było decyzji o zamknięciu stoków. Müller dodał, że w tej sprawie prowadzono konsultacje z branżą turystyczną.

bEilnHEJ
Główny Inspektorat Sanitarny ma przygotować wytyczne sanitarne w tym zakresie i wszystko wskazuje na to, że jednak zdecydujemy się na to, aby zostało tak, jak w projekcie rozporządzenia, czyli że stoki nie będą zamykane – podkreślił Müller.

Rzecznik rządu zaznaczył, że w okresie świątecznym zamknięte będą hotele. Müller zapewnił jednak, że branża turystyczna będzie mogła liczyć "na szerokie wsparcie" rządowe. Jak poinformował, wszystkie podmioty gospodarcze objęte restrykcjami będą mogły skorzystać z tarczy antykryzysowej.

Kolejne elementy wsparcia przedsiębiorców z Polskiego Funduszu Rozwoju zostaną uruchomione niezwłocznie po tym, jak Komisja Europejska zaakceptuje nasze plany. Ten rodzaj pomocy publicznej musi to przejść specjalną unijną procedurę, ale powinna się ona zakończyć na przełomie grudnia i stycznia – stwierdził.
bEilnHEK

Obejrzyj także: Koronawirus w Polsce. Rzecznik rządu zdradza: będzie dodatkowe wsparcie dla poszkodowanych branż

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEilnHFe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
Kama
7 miesięcy temu
Ciągnie się ten temat tej ustawy o niedzielach niehandlowych jak smród po gaciach, jest ustawa i ok, nie jest specjalnie restrykcyjna, to niech już zostanie.
Krispin
7 miesięcy temu
Ustawy o zakazie handlu w niedziele nie zniosą, nie ma za tym sensownych argumentów, bardziej się boję że skoro pisiory tak lecą na pasku klechów, żeby tej ustawy nie zaostrzyli, wtedy żegnajcie otwarte w niedziele żabki i carrefoury, a handlowcy będa musieli pakować manatki.
Mijsza
7 miesięcy temu
Oby tylko nie był to pierwszy krok do zniesienia ustawy o zakazie handlu w niedziele...
bEilnHFf
adam
7 miesięcy temu
Dodatkowa niedziela z otwartymi sklepami to zawsze super wiadomość.W niedzielę planujemy z żoną maraton filmowy z perłką i chipsami. Więc jak nam się skończą to wiem, że mogę sobie skoczyć do sklepu po nowy zapasik.
Dura@
7 miesięcy temu
Niech wszyscy debatujący nad handlem w niedzielę sami pójdą popracować.Urzednik, nauczyciel i inni mają prawo do odpoczynku a handlowcy mają być zmuszani do pracy siedem dni w tygodniu ? I niech nikt mi nie mówi o dniu wolnym za niedzielę, bo to śmiech na sali. W małych sklepach gdzie zatrudnia się powiedzmy dwie osoby to nierealne...
2234
7 miesięcy temu
Nikt nie pracuje od rana do wieczora by nie mieć czasu zrobić zakupów.W niedzielę chodzą spacerowicze jak smród po gaciach i śmieją się z tych którzy muszą z ich powodu siedzieć w pracy.Niech sobie idą do pracy ci którzy nigdy w niedzielę nie musieli pracować.Bo tylko ci mają najwięcej do powiedzenia.Gdzie w tych sklepach jest dystans? Czy ktoś to kontroluje? Gdzie w tych sklepach większych jest limit? Nikt nie będzie stać przy drzwiach i odliczać tych ludzi.
lolek
7 miesięcy temu
prawda jest taka, że to szanowni właściciele marketów z zachodu chcą żeby Polscy beduini ribili w każdą niedziele, a u nich na zachodzie wszystkie niedziele pozamykane, no ale skoro Polska to kolonia zachodu, to niech murzyni robią w niedziele
Annabell
7 miesięcy temu
Ktoś kto nie pracuje w handlu nie wie jaki to Ciężki chleb Proszę bardzo niech odtworzą urzędy przychodnie niech pan minister sam stanie za kasą i niech popatrzy czy to tak fanie jest. Wszystkie kobiety które pracują mają dość. Kiedyś sklepy były otwarte do soboty do godziny 13 i każdy zrobił zakupy starczyło do poniedziałku,a teraz ile by nie kupili to później wszystko na śmietniku. W czasie pandemii w żadnym sklepie szanowni klienci nie zachowują dystansu większość z nich machę ma na brodzie
zxz
7 miesięcy temu
Decyzję o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu, rząd ogłosi w pierwszych dniach stycznia.
Abdcdef
7 miesięcy temu
To może w końcu niech otworzą przychodnie urzędy ten kto nie pracuje w niedziele ma najwięcej do powiedzenia przecież nikt nie pracuje od rana do wieczora zdąży spacerować jak ta ćma po sklepie
Misia
7 miesięcy temu
skoro zamykacie wszysto po kolei ,to moze zamknijcie tez sklepy tam nie pracuja roboty ,gdzie co drugi sklep ma wydluzone godziny pracy czy uwazacie ze tam jest ZERO ryzyka
WDZ
7 miesięcy temu
nie pracują 7 dni w tygodniu, za te niedziele mają inny wolny dzień a niedziela jest lepiej płatna to w czym mają problem?
twój nick
7 miesięcy temu
Całkiem wycofać ten niechandlowy bezsens
bEilnHEX
Lidlerek
7 miesięcy temu
Sama pracuje w handlu i naprawdę kolejne niedziedziele nie są potrzebne JA mam rodzinę i obowiązki z nią związane, a i sił coraz mniej tak, najlepiej niech nas zajada. Śmiechu warte. Oczywiście w sklepie się nie zarazisz,stoją jeden na drugim o ironio....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić