GGG| 
aktualizacja 

Kiedy powrót do szkół? Minister zdrowia podał wstępną datę

4

Po ogłoszeniu decyzji w sprawie ferii zimowych przyszedł czas na kolejne. Minister zdrowia na antenie RMF FM podał wstępną datę powrotu najmłodszych dzieci do szkół.

Kiedy powrót do szkół? Minister zdrowia podał wstępną datę
(PAP)

Minister zdrowia wziął dziś udział w rozmowie na antenie RMF FM. Ta dotyczyła pandemii koronawirusa i decyzji dotyczących życia codziennego w najbliższych tygodniach. Adam Niedzielski zapowiedział wstępną datę powrotu do szkoły najmłodszych uczniów. W najbardziej optymistycznym scenariuszu nastąpi to już 18 stycznia, czyli dzień po zakończeniu ogólnopolskich ferii zimowych.

Ministra zapytano również o testy przesiewowe. Zapowiedział, że już w tym tygodniu będzie podjęta decyzja, który z dwóch modeli ich przeprowadzania zostanie wybrany. Adam Niedzielski wypowiedział się również na temat szczepionek. Przyznał, że już w grudniu Polska otrzyma pulę w wysokości 2 milionów, a w pierwszym kwartale 2021 dawek powinno być tyle, żeby każdy zainteresowany mógł się zaszczepić.

W pierwszym modelu będą one obowiązkowe, w drugim będą dobrowolne. W tym tygodniu będziemy wiedzieli, który model wybieramy. To zależy od wyników naszych dyskusji z epidemiologami - przyznał minister.

Minister jest pewien, że decyzja dotycząca ferii zimowych zostanie utrzymana. Co do restrykcji przed świętami Bożego Narodzenia przyznał, że w tym aspekcie wiele się może jeszcze zmienić. Dodał, że sytuacja jest zależna od ilości zachorowań. Niedzielski potwierdził również plan premiera Morawieckiego dotyczący otwarcia galerii handlowych.

Koronawirus w Polsce

W ostatnich tygodniach w Polsce gwałtownie wzrosła liczba zakażeń koronawirusem - z niecałych 2 tys. dziennie do niespełna 28 tys. w szczytowym momencie. W poniedziałek 23 listopada potwierdzono łącznie 15 002 przypadki koronawirusa. W sumie w naszym kraju stwierdzono do tej pory około 891 tysięcy przypadków zakażenia. Niestety niespełna 14 tysięcy osób poniosło śmierć.

Zobacz także: Piotr Zgorzelski składa wniosek ws. dziennikarza TVP. Tłumaczy, dlaczego
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić