Dokumenty zniszczono, ale przeszłość żony Kim Dzong Una i tak wyszła na jaw

143

Ri Sol-Ju to żona Kim Dzong Una. Wiadomo o niej niewiele i rzadko pokazuje się publicznie. Wyszło jednak na jaw, czym zajmowała się, zanim stała się pierwszą damą Korei Północnej.

Dokumenty zniszczono, ale przeszłość żony Kim Dzong Una i tak wyszła na jaw
Kim Jong-Un z żoną Ri SolJu. (PAP, KCNA)

O Ri Sol-Ju mówi się niewiele. Najczęściej temat pierwszej damy Korei Północnej poruszany jest w kontekście jej rzekomych zniknięć, bowiem stosunkowo rzadko pokazuje się publicznie u boku męża. Ostatni raz widziano ją w 2020 roku.

Para pobrała się w 2009 roku, jednak oficjalnie małżeństwo ogłoszono dopiero 3 lata później. Ri Sol-Ju urodziła Kimowi trójkę dzieci. Co jednak robiła, zanim stała się żoną północnokoreańskiego dyktatora? Była zawodową cheerleaderką i piosenkarką. Zatańczyła nawet na Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce w 2005 roku oraz na olimpiadzie.

The Sun donosi, że kobieta pochodzi z wysoko postawionej północnokoreańskiej rodziny. Jej matka była ginekologiem a ojciec profesorem. Sama Ri Sol-Ju wyjechała edukować się do Chin. Tam wstąpiła jako śpiewaczka.

Mąż jednak chyba nie jest zbyt dumny z artystycznej przeszłości żony. Z informacji zebranych przez The Sun wynika, że urzędnicy skrupulatnie sprawdzali gdzie udokumentowano występy Ri Sol-Ju i wszystkie znalezione materiały niszczono.

Zobacz także: Zniszczył fasadę kościoła. "Sąd nie miał wątpliwości"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić