Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Dolnośląskie. Znalazł portfel z pieniędzmi i dokumentami. Teraz grozi mu więzienie

131
Podziel się

Mieszkaniec Jawora (województwo dolnośląskie) znalazł portfel z dokumentami i pieniędzmi. W myśl powiedzenia "znalezione – nie kradzione" uznał to za traf i nie zwrócił znalezionego przedmiotu z zawartością. Teraz grozi mu nawet kara więzienia.

Dolnośląskie. Znalazł portfel z pieniędzmi i dokumentami. Teraz grozi mu więzienie
Znaleziony portfel trzeba oddać (Pixabay)
bEDtxkrp

Policja Dolnośląska przypomina, że "znalezione - nie kradzione" nie udzie w parze z odpowiedzialnością karną. Gdy znajdziemy należący do kogoś portfel, zwłaszcza z jego dokumentami i pieniędzmi, powinniśmy zgłosić to na policję.

Kilkanaście dni temu legniczanin zgłosił tamtejszym policjantom kradzież portfela. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że najprawdopodobniej zgubił portfel z pieniędzmi i dokumentami na jednym z parkingów przy markecie budowlanym w Legnicy. Kiedy po paru minutach zorientował się, że go nie ma, wrócił na miejsce. Jednak portfela już tam nie znalazł. Starty, jakie poniósł, to kwota 1800 złotych – podaje Komenda Miejska Policji w Legnicy.
bEDtxkrr

Portfel mieszkańca Legnicy przywłaszczył sobie mężczyzna, który przyjechał do tego samego sklepu i zaparkował w tym samym miejscu. Jak ustalili policjanci, zauważył on leżący na ziemi portfel i postanowił zachować go dla siebie, robiąc za znalezione pieniądze zakupy.

Legnica. Znalazł portfel, przywłaszczył go, a teraz poniesie karę

Mieszkaniec Jawora, który przywłaszczył sobie znaleziony portfel, teraz poniesie karę. Podczas przesłuchania przyznał się do tego, co zrobił.

Sprawcy przywłaszczenia rzeczy znalezionej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku oraz ma on obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody – informuje policja.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDtxkrS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(131)
Emeryt.
3 miesiące temu
Swego czasu na trawniku,przez zapomnienie zostawiłem saszetkę ze wszystkimi dokumentami.Gdy się zorientowałem,podjechałem na policję,gdzie to zgłosiłem.Aliści po godzinie zguba została mi dostarczona przez znalazcę z drugiego końca miasta (Inowrocław).Do chwili obecnej mam wyrzuty sumienia,że nie zaoferowałem za to żadnej kwoty!!!
Janek
4 miesiące temu
Badzmy uczciwi pomimo wszelkich utrudnien i kłopotów na Policji itp gdy znajdziemy sie w opisywanej sytuacji. Dzisjaj zgubi portfel ktos inny jutro mozesz to byc TY, pozatem jaki przyklad wychowawczy dajemy swoim dzieciom i mlodemu pokoleniu. Od kogo czciwosci ma sie uczyc nasza młodzież.I tak w Polsce jest coraz wiecej dokuczliwych oszustów, złodziei i podobnego robactwa, kantowani jestesmy na wczasach, w sklepach itp -czy chcemy zyc w swiecie powszechnej nieuczciwosci.Gdzie dobre obyczaje wpajane przez madrych rodziców i dziadków oraz w I klasie podstawówki- przypomnijmy nasze bardzo mlode lata.Po prostu trzeba byc przyzwoitym
lexus
10 miesięcy temu
a ja się pytam po jaka cholere on to brał do łapy? do was też się pytam, skoro tak cierpicie, bo właściciel przelicza kase to nie bierzcie tego do łapy. A skąd on mógł wiedzieć, że zgubił a nie Ty go okradłeś a teraz na cwaniaku chcesz pieniędzy za niby znalezione. Polacy to szumowina ludzka, jak dorośniecie to zrozumiecie.
bEDtxkrT
wewq
rok temu
Kilkanaście lat temu dziecko znalazło obok bloku saszetkę z jakimiś śmieciami , paragony i kupon zgłoszenia karty paliwowej z adresem sąsiada! Mówię zostaw, żona odniosła.. i zaczęło się .. Nigdy więcej..
Paweł
rok temu
Dwa lata temu znalazłem z synem portfel w parku. Bez pieniędzy ale z dokumentami. Chciałem dziecku dać dobry przykład i poszliśmy na komendę oddać znaleziony portfel. Spędziłem z 6-o letnim synem 1,5-ej godziny na komendzie gdzie byłem przesłuchiwany co do okoliczności w jakich stałem się posiadaczem znalezione o portfela! Nigdy więcej!!!
Majki
rok temu
paręnascie razy w życiu znalazłem pełne portfele, ograbione ale z dokumentami, karty kredytowe i same dokumenty. Zawsze oddaję, albo bezpośrednio albo na policję. Dopiszę jeszcze, że nigdy nie wziąłbym kasy za taką przysługę, ale też nigdy nikt mi nic nie zaproponował.
Michał
rok temu
Trzy lata temu wsiadając do samochodu zgubiłem portfel z podobną kwotą. Gdy się zorientowałem, ciepło mi się zrobiło - wszystkie dokumenty, dowód rej., osobisty, prawo jazdy + karty płatnicze... Gdy pojechałem na komisariat, żeby zastrzec dow. osobisty okazało się, że mają mój portfel! Znalazł go i oddał z CAŁĄ zawartością młody chłopak z Dąbrowy Górniczej. Odwdzięczyłem się mu, jak mogłem. Uczciwy Pan Bartosz mieszka z dziadkami, studiuje i dorabia rozwożąc pizzę. Jestem mu bardzo wdzięczny!
gga
rok temu
Kiedys byliśmy z żoną w kosciele i gdy wychodziliśmy z mszy zostawilismy drogi parasol.Zorientowalem sie przy wyjsciu ale gdy wrocilem parasola juz nie było.Sprawdziłem też na zachrystii,nikt nie oddał
Lokt
rok temu
W głowie się nie mieści, żeby nie pójść na policję i nie odnieść portfela, lub nie zadzwonić do właściciela. Za to powinno być więzienie. Ja znalazł3m uszkodzoną komórkę, ale była jeszcze dobra. Odniosłem na policję. Powiedzieli, że mają program, który ułatwi im odszukanie właściciela.
Marek
rok temu
Kiedyś nad jeziorem siedziałem z kumplami, pływaliśmy, bawiliśmy się. obok nas rozłożyli się jacyś obcy , ale była z nimi dziewczyna , którą znałem z widzenia ,mieszkała ze dwa km od mojego domu, pomyślałem że to może jej rodzina. Wracając do domu przechodziłem przez miejsce w którym biwakowali. Znalazłem łańcuszek złoty, pokazałem go kolegom i spytałem czy wiedzą kto to zgubił , zgodnie stwierdzili że to chyba tych sąsiadów , którzy obok biwakowali. Powiedziałem kumplom ze jakby ktoś go szukał to będzie u mnie, nie chciałem go wieszać na jakiejś gałęzi. Po godz ci sąsiedzi wpadli do mnie do domu i zwyzywali mnie od złodziei itd. Gdybym chciał ukraść to mówiłbym o tym kolegom. To było 40 lat temu ale nadal to pamiętam.Boli
jozin
rok temu
Dzisiaj znalazłem torbę z bardzo drogimi nowymi ciuchami[były jeszcze metki] postanowiłem w tym miejscu zostawić kartkę z numerem telefonu dla właścicieli.Uważając że ją ktoś przez roztargnienie zostawił.Po godzinie zadzwoniła młoda dziewczyna zapytując czy nie znalazłem jej torby.Po wymienieniu jej zawartości powiedziałem jej gdzie ją może odebrać.Radość z odzyskania była duża ponieważ te ciuchy były markowe z wypożyczalni za które musiałaby dużo zapłacić.
Ofiara
rok temu
Na dworcu Wschodnim na chwilę zostawiłem bagaż pod opieką nieznajomych panienek, bo zamówiona ochrona dworca bezczelnie odmówiła opieki osobie niepełnosprawnej. Po 3 min. złodziej ukradł bagaże. Czy to uznać za kradzież czy "znalezione" przez sprawcę? Już rok szuka policja sprawcę, jest na monitoringu. Obsługa dworca uchyla się od odpowiedzialności, oskarża niepełnosprawnego poszkodowanego pasażera o niedopilnowanie bagażu. Kto tu winien, czy Koleje Intersity, Ochrona Dworca Wschodniego W-wa, niepełnosprawny pasażer, czy złodziej?
rybka
rok temu
E tam,ludziska.Do kościoła trzeba zanieść.Jak nie uznaje wiary,to ksiądz odprawi Mszę św.za bezbożnika.A 10 % na tacę.No i jest fajnie.
bEDtxkrL
andrzej
rok temu
znalazłem kiedyś dowód osobisty , pojechałem na posterunek policji - to nie nasza sprawa ( dokument był już nowego wzoru bez adresu )
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić