Dolny Śląsk. Czesio wpadł do stawu. Akcja ratunkowa

8

Na Dolnym Śląsku doszło do nietypowego zdarzenia. Strażacy musieli ratować wielbłąda! Czesio, bo tak nazywa się zwierzę, wpadł do stawu. Do zdarzenia doszło w Czatkowicach pod Miliczem.

Dolny Śląsk. Czesio wpadł do stawu. Akcja ratunkowa
Uratowany Czesio (Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzchowicach, Facebook)

W Czatkowicach pod Miliczem doszło do nietypowego zdarzenia. Wielbłąd wpadł do stawu. Strażacy zostali wezwani ok. godz. 4:30.

Czesio to jedno ze zwierząt z hodowli "Alpaki Przytulaki - Alpakorekreacja", prowadzonej w Czatkowicach. Ale to nie jest zwykły wielbłąd, lecz wielbłąd-aktor! Zagrał m.in. epizod w filmie "Duże zwierzę" w reżyserii Jerzego Stuhra.

"Gazetawroclawska.pl" informuje jednak, że hodowla została ostatnio zamknięta. Po półrocznej przerwie ma zmienić lokalizację na miejscowość Morzęcino. Problemem jest spór z właścicielami zwierząt takich jak Czesio - przebywają one bowiem w Czatkowicach.

Konrad Bartosiak, który prowadzi "Alpaki Przytulaki" pod nowym adresem powiedział portalowi, że jego wielbłądy zostaną przeniesione do Czatkowic. Czesio jednak nie należy do niego, więc jego los jest nieznany.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić