Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Skandal na Śląsku. Znieważyli pomnik Jana Pawła II

47
Podziel się:

W nocy z 1 na 2 listopada doszło do okropnego zdarzenia. Wandale znieważyli pomnik papieża Polaka, Jana Pawła II w Lwówku Śląskim. O skandalu poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor.

Skandal na Śląsku. Znieważyli pomnik Jana Pawła II
Jan Paweł II (PAP)

Ogromny skandal na Śląsku. Wandale znieważyli pomnik Jana Pawła II. Do tego okropnego zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy z 1 na 2 listopada. Poinformował o nim Ośrodek Monitorowania Christianofobii Fideii Defensor.

Prawdopodobnie w nocy z 1 na 2 listopada nieznany sprawca albo nieznani sprawcy znieważyli pomnik św. Jana Pawła II znajdujący się przed kościołem p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lwówku Śląskim poprzez pomalowanie oczu Papieża Polaka pomarańczową farbą, namalowanie łez na policzku oraz naniesienie na papieskiej czapce odwróconego krzyża. Ponadto figurę pozbawiono pastorału - czytamy w poście na Facebooku.

Pod postem zaroiło się od komentarzy. Rzecz jasna negatywnych. Niektórzy naprawdę nie przebierali w słowach.

Żyje w pięknym kraju Polsce kraju o pięknych wartościach. Gdy czytam tego typu rzeczy jest mi przykro - pisze jedna z użytkowniczek.
Nie ma wiary w ludziach i nie ma też kary - wtóruje inna.
Brakuje słów ....proszę o nawrócenie i opamiętanie się. Co się dzieje, kim ci ludzie są ... - dodaje trzecia.

Takich komentarzy jest już całe mnóstwo. Na razie nie jest wiadome, kto to zrobił i jakie miał pobudki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
Niki
6 miesięcy temu
I bardzo dobrze, że zniewarzyli ten pomnik bo chrześcijaństwo zakazuje ikonowania boga, świętych itd oraz modlenia się do figur, obrazków itd. Biblia mówi żeby nie oddawać pokłonu ikonie.
Franek
6 miesięcy temu
Niech ten ośrodek uczy swoich członków i chrześcijan żeby ci cierpliwie znosili prześladowania, nadstawiali drugi policzek i wybaczali, bo tego nakazuje chrześcijaństwo!
Prawda
6 miesięcy temu
Ten instytut od chrystianofobii nie powinien istnieć, bo chrześcijaństwo nakazuje cierpliwie znosić prześladowania i nadstawiać drugi policzek oraz wszystko wybaczać i być niewolnikiem i podnóżkiem oraz kochać swoich nieprzyjaciół. Wiem bo kilka razy w tygodniu chodziłem do kościoła i dlatego przestałem tam chodzić!
dert
8 miesięcy temu
pomnik to tylko kamień wyciosany bądź metal odlany. Jak to można znieważyć. Czyżbyśmy mieli tu do czynienia z bałwochwalstwem
adamo_1
8 miesięcy temu
Jak q... można znieważyć pomnik?
Krystyna
8 miesięcy temu
Jest mi bardzo przykro że wandale tak postąpił ale prawdę mówiąc postawa kościoła do tego doprowadziła tj pedofilia działalność,butność zrobiło swoje niestety
Jaki bóg? Kto...
8 miesięcy temu
A co na to wdowa po Wojtyle, niejaki Dziwisz?
Belka
8 miesięcy temu
Nie modli się do pomników. Tylko do Boga..
Stiff
8 miesięcy temu
Wytłumacz redaktorku dlaczego napisałeś "skandal"? Ja uważam, że skandalem jest stawianie pomników obrońcy pedofili i homoseksualistów w koloratkach, a nadawanie statusu "świętego" jest moralnym przestępstwem.
Jaki bóg? Kto...
8 miesięcy temu
Dobrze ktoś zrobił, widać, że rodacy (niektórzy) otwierają wreszcie szeroko oczy. Brawo. Oby tak dalej.
wolneżarty
8 miesięcy temu
Znieważyć kogoś, kto sam wielokrotnie się skompromitował ukrywając pedofilię w szeregach polskich duchownych, a także nie podejmując żadnych zdecydowanych działań, aby ukrócić ten haniebny proceder. To jawna kpina.
Waldek
8 miesięcy temu
Jeszcze trochę i te wszystkie pomniki skończą tak, jak Jankowskiego w Gdańsku czy Saddama Husajna w Bagdadzie. Cierpliwości.
To nie dzieje
8 miesięcy temu
się naprawdę. Bez najmniejszych wątpliwości pis najbardziej przyczynił się do masowego odejścia lub odwrócenia się Polaków od KK. To oczywiście przez kretyński sojusz tronu z ołtarzem, a także z powodu przekazywania milionów złotych na rzecz hochsztaplera z Torunia. Pieniądze, które tak bardzo przydałyby się na dofinansowanie wciąż kulejącej polskiej służby zdrowia, są w bezmyślny sposób trwonione przez przedsiębiorcę, który udaje duchownego. Aż dziw bierze, że tak znaczna część naszego społeczeństwa daje się na takie prymitywne numery nabierać.
EUropejczyk
8 miesięcy temu
Wy to sobie "jaja" robicie. Jakbyś miał okazję spotykać Papieża Polaka i raz w miesiącu to byś zauważył, że ta figura nie ma nic wsp9lnego z postacią JANA PAWŁA II ŚW.. Podobne dzieło powstało na placu Republiki koło Dworca Terminie w Rzymie z rozchełstanym płaszczem. Może ukrywanie księży -oedofilii, promowanie sekt katolickich , Opus.., Legiony Chrystusa, a i Don Stanisław swoje tam nawywijał.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić