Domowa awantura zakończona tragedią. Kobieta rzuciła kotem o ścianę

31

Do dramatu doszło w gminie Górno (woj. świętokrzyskie). Podczas awantury domowej kobieta, będąc pod wpływem silnych emocji, rzuciła kotem o ścianę. Zwierzę nie przeżyło.

Domowa awantura zakończona tragedią. Kobieta rzuciła kotem o ścianę
Policja (Materiały WP, Adobe)

Do zdarzenia doszło 19 lutego w gminie Górno, w powiecie kieleckim - przekazuje portal Echo Dnia. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kielcach Jarosław Sułek został poinformowany przez policję o martwym kocie, który zginął podczas domowej kłótni.

"Tego kota po prostu zabito"


Tego kota po prostu zabito- mówi Jarosław Sułek.

Jak wyjaśnili funkcjonariusze kot zginął, ponieważ jeden z domowników rzucił nim o ścianę. W Zakładzie Higieny Weterynaryjnej ma zostać wykonana sekcja zwłok zwierzęcia, dzięki której możliwe będzie ewentualne postawienie zarzutów.


Wyniki tej sekcji mogą być bardzo ważnym dowodem w sądzie przeciwko tej osobie, która zamordowała to zwierzę, tak to trzeba powiedzieć. Oczywiście to sąd będzie rozstrzygał sprawę, ale po obrazie urazów biegły sądowy będzie mógł wydać orzeczenie, czy zmiany, które spowodowały śmierć zwierzęcia były wynikiem rzucenia nim o ścianę - dodaje weterynarz.

Policja potwierdza, że doszło do takiego zdarzenia, jednak nie udziela szczegółowych informacji. Znęcanie się nad zwierzętami lub nieuzasadnione uśmiercenie zwierzęcia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast, jeśli sprawca popełnił je ze szczególnym okrucieństwem, to aż do lat 5.

Zobacz także: Kolejne wichury nad Polską? IMGW ostrzega, strażacy wyjeżdżają do akcji
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić