Włamał się do kościoła. 28 tys. zł strat

3

Kieleccy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który włamał się do jednego z kościołów na terenie gminy Miedziana Góra. Zatrzymany ukradł gotówkę i przedmioty liturgiczne, powodując straty w wysokości 28 tys. złotych. Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku.

Włamał się do kościoła. 28 tys. zł strat
Kieleccy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który włamał się do jednego z kościołów na terenie gminy Miedziana Góra. (Policja)

29 grudnia ubiegłego roku z mundurowymi Komisariatu Policji w Strawczynie skontaktował się proboszcz jednej z parafii na terenie gminy Miedziana Góra. Duchowny poinformował o nocnym włamaniu do kościoła.

Ukradł gotówkę i przedmioty liturgiczne warte 28 tys. zł

Nieznany wówczas sprawca wszedł do zakrystii, skąd zabrał przedmioty służące do obrzędów liturgicznych oraz pochodzącą z tacy gotówkę. Łącznie starty zostały oszacowane na kwotę 28 tys. złotych. Prowadzeniem tej sprawy zajęli się śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zwalczający przestępczość przeciwko mieniu.

Skrupulatność i dociekliwość kryminalnych sprawiła, że w ostatnich dniach trafili na trop prowadzący do włamywacza. Podejrzenia padły na 30-latka, mającego w przeszłości kłopoty z prawem - relacjonuje świętokrzyska policja.

W poniedziałek 21 lutego br. funkcjonariusze złożyli wizytę w jednym z mieszkań w osiedlu Herby, gdzie zatrzymali podejrzanego. W toku czynności mundurowi odzyskali także wszystkie skradzione przedmioty do obsługi liturgicznej.

30-latek już usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Jego zachowanie wkrótce oceni sąd. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

Zobacz także: Orędzie Putina. Jak zareagował Kijów? "Potwarz dla narodu ukraińskiego"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić