Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Don Vasyl w trudnej sytuacji. Nie ma gdzie mieszkać

323
Podziel się:

Don Vasyl znany jest nie tylko ze swojej muzyki, ale również dzięki temu, że jako jeden z niewielu Polaków w kraju miał szczęście mieszkać w pałacu z prawdziwego zdarzenia. Mimo tego artysta utrzymuje, że finansowo nie jest mu łatwo.

Don Vasyl w trudnej sytuacji. Nie ma gdzie mieszkać
Don Vasyl. (PAP)

Don Vasyl w Polsce znany jest nie tylko ze swojej muzyki. Artysta od lat dba o kulturę Romów w naszym kraju, organizuje też Festiwal Piosenki Romskiej w Ciechocinku i prowadzi biuro stowarzyszenia Romów.

Vasyl Szmitd pochodzi z królewskiej rodziny Cyganów wielkomiejskich z dynastii Baro Szero. Pierwsze kroki na scenie stawiał mając już 12 lat. Nie tylko odziedziczył, ale i odbudował rodzinne imperium z pieniędzy, które przyniosły mu lata spędzone na estradzie.

Kilka lat temu król cygańskiej pieśni w Polsce pochwalił się swoją okazałą posiadłością z mediami. Prasę obiegły zdjęcia Don Vasyla przy okazałych stołach w otoczeniu obrazów, pozłacanych foteli i licznych drogocennych ozdób. Niewielu Polaków ma szczęście posiadać taką willę.

Mimo wszystko okazuje się, że Don Vasyl nie ma gdzie mieszkać. W rozmowie z Faktem przyznał, że rezydencja przypominająca pałac nie służy do tego, by ktoś z niej mieszkał. Don Vasyl oprowadza po niej jedynie swoich fanów. Od lat ma jednak mieszkać pod dachem swoich dzieci czy wnuków. O pomoc postanowił poprosić włodarze Ciechocinka, z którym od lat jest związany.

Od wielu lat mieszkam u swoich dzieci, wnuków i prawnuków pod Ciechocinkiem. Ze względu na specyfikę mojego zawodu zakłócam prywatność i mir domowy mojej rodziny, w ich domu odbywają się wszelkie spotkania zawodowe związane z organizacją corocznego festiwalu Romów w Ciechocinku. W tym domu mieści się również biuro stowarzyszenia Romów, a dom przecież powinien być miejscem do odpoczynku rodziny - mówi Don Vasyl dla Faktu.

Nie pomaga również pandemia. Gwiazdor wylicza, że ze względu na wirusa nie koncertuje niemal od dwóch lat. Burmistrz Ciechocinka, Leszek Dzierżewicz jednak nie widzi szans na pomoc Don Vasylowi. Zauważa, że artysta jest już w posiadaniu kilku mieszkań.

W gminie Raciążek jest kilka domów zajmowanych przez Don Vasyla i jego rodzinę. To jest jakieś totalne nieporozumienie. To że organizuje koncerty w Ciechocinku, nie może stanowić podstawy do dania mu mieszkania. Pismo od Don Vasyla będziemy rozpatrywać - odpowiada Faktowi burmistrz Ciechocinka.
Zobacz także: Don Vasyl o problemach ze skarbówką. "Nie sprzedam domu córki"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(323)
mieszkaniec
6 miesięcy temu
miał nie dostać mieszkania a już dla niego miasto znalazło co za sprawiedliwośc
Daria
2 lata temu
Ci wszyscy bezimienni piszący, wstyd mi za was, spójrzcie za swoje kołnierze, a najlepiej w lustro.
Ktoś
2 lata temu
Wstydu nie ma miasto ma mu dać mieszkanie śmieszne jest takie prawo jak nie ma za co żyć to niech dzieci mu płacą alimenty
Takie
2 lata temu
chyba wróci do korzeni do taboru. Pokazywali kiedyś jego dom jak mieszka z rodziną ,na bogato .
Rybka
2 lata temu
Niech mieszka w biurze. Wystarczy wstawić łóżko i szafę. Jak on ma czelność prosić i mieszkanie!!!!
Gagula
2 lata temu
Wstyd panie kochany zostawić rodzinę w biedzie aby Pan miał swoje lokum dzieciom Pan pomagał więc stać ich na pomoc dla ojca
EdisTB
2 lata temu
Niech się weźmie do pracy a nie czeka na jałmużnę wielki bogacz złoto niech sprzeda to będzie miał na jedzenie
134
2 lata temu
Typowo polskie komentarze
burak
2 lata temu
Niech sprzeda kilka domów ,to będzie miał kasę, na chatę dla siebie.Cwaniaczek, każdy by tak chciał jak on. Jak lata tłuste, to jak za króla Sasa jedz. pij i popuszczaj pasa. a jak bida to pomóżta.
Ciawa
2 lata temu
Wozy taborowe,tanio wynajmę-jest zainteresowany?
Zdenek
2 lata temu
U mnie w bloku jest wolne miejsce pod schodami wejściowymi. Ludzie miskę zupy też dadzą, także Don Wasyl zapraszam. A jeszcze jedno byle się nie wypróżniał na klatce schodowej bo ludzie mogą się wkurzyć.
Kapitan Molib...
2 lata temu
mogę mu udostępnić komórkę w zamian za utrzymywanie porządku na posesji
tytrt
2 lata temu
Edzia G. powinna rzucić dla biedaka kilka groszy i parę patelni-taki zestaw startowy żeby sobie po Ciechocinku chodził i sprzedawał....
Jogi
2 lata temu
Od ilu lat???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić