Judyta Turan nie żyje. Aktorka z serialu "M jak miłość", "Klan", "Na Wspólnej" miała 37 lat

498

Judyta Turan, znana w środowisku jako Judy Turan, nie żyje. Była aktorką teatralną i telewizyjną, zwolenniczką aktorskiej metody Meisnera. Zmarła 12 lutego 2021 roku w wieku 37 lat. O śmierci artystki poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Judyta Turan nie żyje. Aktorka z serialu "M jak miłość", "Klan", "Na Wspólnej" miała 37 lat
Judyta Turan, zbiórka na operację w Niemczech (sie pomaga)

Judy Turan ukończyła studia aktorskie w Warszawskiej Szkole Filmowej w Warszawie oraz Actors Temple w Londynie. Debiutowała w 1999 roku rolą Gabrieli w spektaklu "Szukam" w Teatrze Druga Strefa w Warszawie.

Mówiła o sobie, że "składa się z warstw a każda pochodzi z innego miejsca na świecie". Oprócz gry w filmach, serialach i teatrze, prowadziła również jedyne w Polsce tak duże warsztaty z aktorskiej techniki Meisnera.

Szerszej widowni była znana m.in. dzięki swoim rolom telewizyjnym, m.in. z seriali "M jak miłość", "Klan", "Barwy szczęścia", a w ostatnich latach także z "Motywu" i "Diagnozy".

"Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy!" - napisano w opublikowanym wpisie.

Aktorka, tak jak jej mama, chorowała na nowotwór piersi. W 2018 r. przeszła operację usunięcia 8 węzłów chłonnych.

Informacje o jej chorobie pojawiły się w 2019r. kiedy zaapelowała do fanów o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na kosztowną terapię w Niemczech. To wtedy pojawiły się przerzuty do kości.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
"Decyzję o leczeniu i operacji w Niemczech podjęłam ze względu na ogromne doświadczenie w walce z nowotworami. Tu mam szansę, że będę żyć! W Niemczech wykorzystuje się najnowsze i najskuteczniejsze na świecie metody. Bardzo ubolewam, że Polsce takich możliwości jeszcze nie mamy" - opisywała na stronie zbiórki w serwisie siepomaga.pl.

Artystka osierociła dwie córki: 8-letnią Emmę i 6-letnią Gretę.

Zobacz także: Z diagnostyką raka płuc nie należy zwlekać nawet w pandemii
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić