aktualizacja 

WUM. Afera szczepionkowa. Uczelnia zapłaci karę?

92

Skandal, jaki wybuchł w związku z podaniem szczepionek grupie osób związanych z kulturą i show biznesem, przyniósł WUM przykre konsekwencje. Rektor był zmuszony powołać specjalną komisję. Kroki podjął również Adam Niedzielski, minister zdrowia. Jest mowa o karze finansowej.

WUM. Afera szczepionkowa. Uczelnia zapłaci karę?
Warszawski Uniwersytet Medyczny (PAP, PAP, Leszek Szymański)

Kontrola przeprowadzona przez komisję powołaną z inicjatywy rektora WUM, prof. Zbigniewa Gacionga, wykazała liczne nieprawidłowości. Marta Wojtach, rzeczniczka uczelni, potwierdziła w oficjalnym komunikacie, że w jej wyniku nastąpiło odwołanie ze stanowiska prezes CM WUM – dr n. med. Ewy Trzepli.

Wykazano liczne nieprawidłowości – przekazała Marta Wojtach w komunikacie.

Afera szczepionkowa na WUM. Będzie kara finansowa dla uczelni?

Kontrola zarządzona przez prof. Zbigniewa Gacionga nie była jedyną, jaka miała miejsce na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Sprawą szczepień poza kolejnością zainteresował się również Adam Niedzielski, minister zdrowia, który zlecił w tej sprawie dochodzenie rządowe.

Zobacz także: Zobacz też: Szczepionki dla artystów z dodatkowej puli? Szef ARM: nie ma czegoś takiego, to kreatywna próba obrony

Jak nieoficjalnie podaje RMF FM, dochodzenie rządowej komisji wykazało jeszcze więcej nieprawidłowości, niż to przeprowadzone na polecenie prof. Gacionga. Uchybienia miały być na tyle poważne, że WUM musi się liczyć z nałożeniem kary finansowej.

Kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zakończy się karą pieniężną – podał reporter RMF FM.

Ani WUM, ani Ministerstwo Zdrowia na razie nie potwierdza, czy doniesienia o karze finansowej są prawdziwe. Nie wiadomo również, jak wysoka miałaby to być kwota.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić