Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

WUM. Afera szczepionkowa. Uczelnia zapłaci karę?

53
Podziel się:

Skandal, jaki wybuchł w związku z podaniem szczepionek grupie osób związanych z kulturą i show biznesem, przyniósł WUM przykre konsekwencje. Rektor był zmuszony powołać specjalną komisję. Kroki podjął również Adam Niedzielski, minister zdrowia. Jest mowa o karze finansowej.

WUM. Afera szczepionkowa. Uczelnia zapłaci karę?
Warszawski Uniwersytet Medyczny (PAP, PAP, Leszek Szymański)

Kontrola przeprowadzona przez komisję powołaną z inicjatywy rektora WUM, prof. Zbigniewa Gacionga, wykazała liczne nieprawidłowości. Marta Wojtach, rzeczniczka uczelni, potwierdziła w oficjalnym komunikacie, że w jej wyniku nastąpiło odwołanie ze stanowiska prezes CM WUM – dr n. med. Ewy Trzepli.

Wykazano liczne nieprawidłowości – przekazała Marta Wojtach w komunikacie.

Afera szczepionkowa na WUM. Będzie kara finansowa dla uczelni?

Kontrola zarządzona przez prof. Zbigniewa Gacionga nie była jedyną, jaka miała miejsce na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Sprawą szczepień poza kolejnością zainteresował się również Adam Niedzielski, minister zdrowia, który zlecił w tej sprawie dochodzenie rządowe.

Zobacz także: Zobacz też: Szczepionki dla artystów z dodatkowej puli? Szef ARM: nie ma czegoś takiego, to kreatywna próba obrony

Jak nieoficjalnie podaje RMF FM, dochodzenie rządowej komisji wykazało jeszcze więcej nieprawidłowości, niż to przeprowadzone na polecenie prof. Gacionga. Uchybienia miały być na tyle poważne, że WUM musi się liczyć z nałożeniem kary finansowej.

Kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zakończy się karą pieniężną – podał reporter RMF FM.

Ani WUM, ani Ministerstwo Zdrowia na razie nie potwierdza, czy doniesienia o karze finansowej są prawdziwe. Nie wiadomo również, jak wysoka miałaby to być kwota.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(53)
warszawiak
2 lata temu
Zmienić rektora !Lista podobno jest bardzo długa!Szokuje mnie Irena Eris!
darko
2 lata temu
najlepiej zabrać im prawo do wykonywania szczepień i problem z głowy !
doc
2 lata temu
Polacy czekają na Polska lub Rosyjska szczepionke. .
ewicz2
2 lata temu
mój zaszczepił mnie dzisiaj !
Patryjota
2 lata temu
Karami należy ukarać skorumpowaną kadre a nie WUM !
tak jest tak
2 lata temu
Winny WUM to jak jest wypadek auta to winne jest auto ciekawe ?
gość
2 lata temu
Dajcie spokój. Widać na zdjęciach jak ludzie przepychają się w drzwiach biegnąc na szczepienie.Podobnie jak pani fizjoterapeutka, której zabrano(?) szczepionkę bo chyba zbyt długo się zastanawiała. Ludzie, wasza głupota nie zna granic. Nie chcecie się szczepić? Wasza wola. Ale lepiej zaczepić inną osobę, niż wylewać szczepionki. Poczytajcie ile ich się zmarnowało.Te 10 czy 15 osób na jeden punkt szczepień zmniejszyło tylko ilość wylanej(przeterminowanej) szczepionki. A Wy zrobiliście aferę, jakby ktoś wcisnął się w kolejkę i zabrał waszą zdobycz. Ciekawe, ilu z Was zaszczepi się przeciwko korona-wirusowi.
Oooo
2 lata temu
Prosta kara jak drut 30 tysi.
Sebastian
2 lata temu
Sztucznie kreowany popyt na towar Widac ze wiekszosc nie chce tego stad te udawanki taka gra na emocjach
Dam
2 lata temu
A kiedy ujawnią się pozostałe osoby, że słów studentów wynika że nazwiska pobiją dotychczasowe. Muszą to być wyjątkowe tchórze.
bezpartyjny
2 lata temu
A czy nie chcieliśmy takiej Polski PO-KO-PSL. Która sama dobierałaby sobie parametry do życia ludzi z kasą, władzą i kumuterstwem. A reszta płaciłaby za to tylko podatkami, ciężko pracowała i cicho siedziała. No bo , po co biednemu pomagać ! Jak za czasów Pana Ziemianina podczas rozbiorów Polski.
mjr
2 lata temu
" że WUM musi się liczyć z nałożeniem kary finansowej." Pytam!: czy to WUM zawinił czy konkretni ludzie?! Znowu karę ma ponosić społeczeństwo?!
POLAK
2 lata temu
Pani Krystyno trzeba było od razu przeprosić a nie kręcić. Każdego dnia mówi Pani co innego tylko na swoją szkodę!
Marika
2 lata temu
Afera na całą Polskę te mikro aferki to pikuś ukochany kraj umiłowany .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić