o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

WUM. Afera szczepionkowa. Uczelnia zapłaci karę?

53
Podziel się

Skandal, jaki wybuchł w związku z podaniem szczepionek grupie osób związanych z kulturą i show biznesem, przyniósł WUM przykre konsekwencje. Rektor był zmuszony powołać specjalną komisję. Kroki podjął również Adam Niedzielski, minister zdrowia. Jest mowa o karze finansowej.

WUM. Afera szczepionkowa. Uczelnia zapłaci karę?
Warszawski Uniwersytet Medyczny (PAP, PAP, Leszek Szymański)
bDILhjWZ

Kontrola przeprowadzona przez komisję powołaną z inicjatywy rektora WUM, prof. Zbigniewa Gacionga, wykazała liczne nieprawidłowości. Marta Wojtach, rzeczniczka uczelni, potwierdziła w oficjalnym komunikacie, że w jej wyniku nastąpiło odwołanie ze stanowiska prezes CM WUM – dr n. med. Ewy Trzepli.

Wykazano liczne nieprawidłowości – przekazała Marta Wojtach w komunikacie.
bDILhjXb

Afera szczepionkowa na WUM. Będzie kara finansowa dla uczelni?

Kontrola zarządzona przez prof. Zbigniewa Gacionga nie była jedyną, jaka miała miejsce na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Sprawą szczepień poza kolejnością zainteresował się również Adam Niedzielski, minister zdrowia, który zlecił w tej sprawie dochodzenie rządowe.

Zobacz także: Zobacz też: Szczepionki dla artystów z dodatkowej puli? Szef ARM: nie ma czegoś takiego, to kreatywna próba obrony
bDILhjXh

Jak nieoficjalnie podaje RMF FM, dochodzenie rządowej komisji wykazało jeszcze więcej nieprawidłowości, niż to przeprowadzone na polecenie prof. Gacionga. Uchybienia miały być na tyle poważne, że WUM musi się liczyć z nałożeniem kary finansowej.

Kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zakończy się karą pieniężną – podał reporter RMF FM.

Ani WUM, ani Ministerstwo Zdrowia na razie nie potwierdza, czy doniesienia o karze finansowej są prawdziwe. Nie wiadomo również, jak wysoka miałaby to być kwota.

bDILhjXi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDILhjXC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(53)
igor
2 miesiące temu
Nie strasz nie strasz bo się... nieźle to sobie wymyślili... zainteresowanie szczepionkami okazało się mizerne, i żeby uniknąć zmarnowania się szczepionek szybko podjęto decyzje o przyspieszeniu akcji marketingowej angażując do szczepień celbrytów. Polecam wypowiedź R. Pazury który bezlitośnie obnaża całą akcję. Ci ludzie byli wcześniej zaangażowani do planowanej przez NIL akcji promocji szczepień. Oczywiste jest, że większość z nich nie analizowała sytuacji. Niedzielski zdecydował o przyjęciu strategii prezesa NIL angażując celebrytów. Doskonale zdawał sobie sprawę, że jeśli sprawa się rypnie to można odwrócić kota ogonem i wykorzystać prawa marketingu takie jak "zasada ograniczonej dostępności". Miał o tyle komfortową sytuację, że w sytuacji kiedy media nie podchwyciłby tematu zawsze mógł powiedzieć, że to była pilna akcja związana z koniecznością wykorzystania szczepionek i dotyczy ambasadorów akcji. W przeciwnym razie mógł powiedzieć, że to przestępstwo krótego dopuściły się władze WUM co tylko dowodzi zainteresowania szczepionkami wśród "świadomych" ludzi za jakich gro postrzega osoby medialne. Majstersztyk. Jedynym wygranym zaistniałej sytuacji jest oczywiście niewinny Minister Zgonów - Adam Niedzielski... Brawo! Plan Doskonały! "Ciemny lud wszystko kupi" - jak mawiał J. Kurski!
Taka prawda
2 miesiące temu
Przecież po 89r nic się nie zmieniło wszystkie urzędy, sądy, uczelnie były i dalej są opanowane przez komunistów i ich dzieci! Czy ktoś z milionów członków solidarności skorzystał na przemianach? Owszem tylko bardzo nieliczni którzy się dogadali z komunistami!
Nie znam !
2 miesiące temu
Czy jest w Polsce jedna , choćby jedna instytucja która działa i funkcjonuje tak jak powinna ???
bDILhjXD
Żal
2 miesiące temu
Sztuczna afera żeby odwrócić uwagę od większych afer i przekrętów oraz podwyżek podatków, cen energii itp.
piotr
2 miesiące temu
Przecież kara i tak z pieniędzy podatników , niech zapłacą konkretne osoby .
Najnowsze komentarze (53)
warszawiak
2 miesiące temu
Zmienić rektora !Lista podobno jest bardzo długa!Szokuje mnie Irena Eris!
darko
2 miesiące temu
najlepiej zabrać im prawo do wykonywania szczepień i problem z głowy !
doc
2 miesiące temu
Polacy czekają na Polska lub Rosyjska szczepionke. .
ewicz2
2 miesiące temu
mój zaszczepił mnie dzisiaj !
Patryjota
2 miesiące temu
Karami należy ukarać skorumpowaną kadre a nie WUM !
tak jest tak
2 miesiące temu
Winny WUM to jak jest wypadek auta to winne jest auto ciekawe ?
gość
2 miesiące temu
Dajcie spokój. Widać na zdjęciach jak ludzie przepychają się w drzwiach biegnąc na szczepienie.Podobnie jak pani fizjoterapeutka, której zabrano(?) szczepionkę bo chyba zbyt długo się zastanawiała. Ludzie, wasza głupota nie zna granic. Nie chcecie się szczepić? Wasza wola. Ale lepiej zaczepić inną osobę, niż wylewać szczepionki. Poczytajcie ile ich się zmarnowało.Te 10 czy 15 osób na jeden punkt szczepień zmniejszyło tylko ilość wylanej(przeterminowanej) szczepionki. A Wy zrobiliście aferę, jakby ktoś wcisnął się w kolejkę i zabrał waszą zdobycz. Ciekawe, ilu z Was zaszczepi się przeciwko korona-wirusowi.
Oooo
2 miesiące temu
Prosta kara jak drut 30 tysi.
bDILhjXv
Sebastian
2 miesiące temu
Sztucznie kreowany popyt na towar Widac ze wiekszosc nie chce tego stad te udawanki taka gra na emocjach
Dam
2 miesiące temu
A kiedy ujawnią się pozostałe osoby, że słów studentów wynika że nazwiska pobiją dotychczasowe. Muszą to być wyjątkowe tchórze.
bezpartyjny
2 miesiące temu
A czy nie chcieliśmy takiej Polski PO-KO-PSL. Która sama dobierałaby sobie parametry do życia ludzi z kasą, władzą i kumuterstwem. A reszta płaciłaby za to tylko podatkami, ciężko pracowała i cicho siedziała. No bo , po co biednemu pomagać ! Jak za czasów Pana Ziemianina podczas rozbiorów Polski.
mjr
2 miesiące temu
" że WUM musi się liczyć z nałożeniem kary finansowej." Pytam!: czy to WUM zawinił czy konkretni ludzie?! Znowu karę ma ponosić społeczeństwo?!
POLAK
2 miesiące temu
Pani Krystyno trzeba było od razu przeprosić a nie kręcić. Każdego dnia mówi Pani co innego tylko na swoją szkodę!
Marika
2 miesiące temu
Afera na całą Polskę te mikro aferki to pikuś ukochany kraj umiłowany .
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić