Donald Tusk stracił prawo jazdy. Zdradził, czym teraz podróżuje

76

Donald Tusk w sobotę stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. "To co mi się zdarzyło na drodze, nie miało prawa się zdarzyć, nie będę szukał żadnego usprawiedliwienia" - powiedział lider PO. Zdradził także, jakim środkiem transportu teraz podróżuje.

Donald Tusk stracił prawo jazdy. Zdradził, czym teraz podróżuje
Donald Tusk stracił prawo jazdy (PAP, Rafał Guz)

Donald Tusk w sobotę przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Został zatrzymany w miejscowości Wiśniewo koło Mławy (woj. mazowieckie). Miał na liczniku 107 km/h.

Lider PO stracił na trzy miesiące prawo jazdy i otrzymał mandat w wysokości 500 zł. Niedługo później potwierdził na Twitterze, że doszło do takiego zdarzenia.

Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji - napisał.

Donald Tusk poruszył również temat na środowej konferencji prasowej. Polityk wyraził skruchę.

To co mi się zdarzyło nie miało prawa się zdarzyć, jest mi przykro z tego powodu i spotkała mnie za to kara adekwatna. Nie będę szukał żadnego usprawiedliwienia - powiedział.

Donald Tusk bez prawa jazdy. Podróżuje Pendolino

Szef Platformy zdradził, że w poniedziałek przyjechał z Sopotu do Warszawy pociągiem ekspresowym Pendolino. "Miałem też czas, żeby przemyśleć wszystko to, co się stało" - podkreślił.

Zobacz także: Mandat dla Tuska. Czarzasty mówi, co by zrobił na jego miejscu

Autor: NB
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić