Angelika Karpińska| 

Dopadli ich pod blokiem. Para pedofilów zatrzymana na Śląsku

149

Śląscy "łowcy głów" zatrzymali parę, która była poszukiwana w związku z wykorzystywaniem seksualnym małoletniego. 45-latek i jego 38-letnia partnerka trafią do więzienia.

Dopadli ich pod blokiem. Para pedofilów zatrzymana na Śląsku
Zatrzymano parę oskarżoną o pedofilię (Policja)

List gończy za parą został wydany w maju 2019 r. przez Sąd Rejonowy w Myszkowie (woj. śląskie). Początkowo sprawę prowadzili policjanci z Lublińca, ale w lipcu ubiegłego roku w poszukiwania włączyli się śląscy "łowcy głów".

38-latka oraz jej 45-letni partner byli oskarżeni o wykorzystywanie seksualne małoletniego. By uniknąć kary, kilkukrotnie zmieniali miejsce pobytu.

Śledczy ustalili, że przez pewien czas poszukiwani ukrywali się w Niemczech, dlatego w lutym tego roku Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał za nimi Europejskie Nakazy Aresztowania.

Poszukiwania pedofilów zakończone sukcesem

W końcu śląscy kryminalni wpadli na trop pary pedofilów. Jak się okazało, wrócili do Polski. W ręce policji wpadli w Katowicach. Oboje trafią do więzienia, gdzie spędzą kilka najbliższych lat.

Policjanci namierzyli mieszkanie, które wynajmowali poszukiwani. 45-latek został zatrzymany przed blokiem, na ul. Kściuczyka w Katowicach. Był kompletnie zaskoczony widokiem stróżów prawa. Jego partnerka chwilę później została wyprowadzona z mieszkania, które wspólnie zajmowali - informuje policja.

Zobacz także: Spotkał policjantów na katowickiej ulicy. Zdziwił się gdy, zobaczył co robią

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić