Angelika Karpińska| 

Mazury. Pedofil z Olecka aresztowany. Dopiero co wyszedł z więzienia

8

34-letni mężczyzna był skazany za seksualne wykorzystanie małoletniego. Po wyjściu z więzienia miał nękać dzieci i złamać zakaz zbliżania się do nich. Prokuratura w Olecku (woj. warmińsko-mazurskie) wszczęła przeciwko niemu śledztwo.

Mazury. Pedofil z Olecka aresztowany. Dopiero co wyszedł z więzienia
Pedofil nękał dzieci z Olecka (Getty Images)

34-letni mieszkaniec Olecka w 2017 r. został skazany na 4 lata więzienia za seksualne wykorzystanie małoletniego. W toku postępowania ustalono, że oskarżony ma "zaburzenia preferencji seksualnych pod postacią pedofilii".

Pedofil z Olecka złamał zakaz zbliżania się do dzieci

Sąd orzekł także zakaz kontaktowania się i zbliżania do małoletnich poniżej lat 15. Jednak po wyjściu na wolność mężczyzna go złamał. Nękał w Olecku dwoje dzieci, w tym jedno w wieku poniżej 15 lat.

Chodził za nimi, obserwował, wystawał w pobliżu ich miejsca zamieszkania i zaglądał w okna. Zbliżył się nawet i podjął bezpośrednią rozmowę z młodszym dzieckiem - informuje Prokuratura Okręgowa w Suwałkach.

Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo, a policja zatrzymała podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie 34-latka na okres 3 miesięcy. Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do skierowania aktu oskarżenia przeciwko mężczyźnie.

Zobacz także: Szef Państwowej Komisji ds. Pedofilii widział film Vegi. "Niepojęte zło"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić