Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Dostałeś tego SMSa? Uważaj, bo możesz stracić pieniądze

3
Podziel się

Dostałeś tego SMSa? Nie odpisuj! Policja ostrzega przed złodziejami. W ten wyłudzają pieniądze.

Dostałeś tego SMSa? Uważaj, bo możesz stracić pieniądze
Zdjęcie obrazowe. (Pixabay)
bEUNHCjp

Policja ostrzega przed kolejnym sposobem złodziei na wyłudzenie pieniędzy. Niepokojącego SMSa może dostać każdy. Pojawia się z nim link zachęcający do wpłaty określonej kwoty.

Zazwyczaj haczykiem jest nieopłacony mandat. Nawet ci, którzy wiedzą, że nie przeskrobali i mandatu na koncie nie mają, w obawie przed kłopotami przelewają swoje pieniądze. Po drugiej stronie jednak na przelew nie czeka ani policja, ani komornik. To kolejny sposób złodziei na wyłudzenie pieniędzy.

bEUNHCjr

Co robić, gdy dostaniemy niepokojącą wiadomość? Najważniejszą zasadą jest - nie odpowiadać. Warto sprawdzać gdzie wysyłamy swoje pieniądze. Jeśli podany link czy numer nie budzi zaufania, warto skonsultować ten fakt z policją.

Oszuści cały czas próbują nas oszukać i wyłudzić dane wrażliwe, które umożliwią im zalogowanie się na nasze konto w banku. Podstawowa zasada bezpieczeństwa brzmi: Nigdy nie klikamy w linki zachęcające nas do płatności lub zalogowania się na konto, które przychodzą w smsach! Poniżej mamy przykład kolejnego tego typu smsa. Jest to klasyczny atak typu "phishing"! - ostrzega policja.
bEUNHCjx
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Przybity lekarz nie ukrywał emocji w programie WP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNHCjS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Adamo
8 miesięcy temu
Skonsultować link z policja? Nie trafiona rada, policja to nie orientuje się w takich sprawach lepiej zadzwonić do swojego banku. Zabrakło i formacji że pod linkiem fałszywa bramka płatności gdzie trzeba podać login i hasło do banku +SMS ale uwaga w SMS będzie info o „zaufanym przelewie” czyli takim na który nie wymagane są kody z SMS i tym sposobem czyszczą konta.
10 zł
8 miesięcy temu
Mandat za 10zl ? Chyba za krzywe spojrzenie na pana prezesa hahaha
Bartolino
8 miesięcy temu
Już sama kwota mandatu 10 zł powinna dać do myślenia, mandatów o takiej wysokości w Polsce nie ma
bEUNHCjT
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić