Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Dramat na bagnach. Pilot drona został bohaterem

17
Podziel się

Ta historia mogła zakończyć się tragicznie. Na szczęście poszukiwana 63-letnia mieszkanka Tychów w porę otrzymała pomoc. Policjantom pomógł dron, dzięki któremu udało się namierzyć miejsce pobytu kobiety.

Dramat na bagnach. Pilot drona został bohaterem
63-letnia kobieta otrzymała pomoc w ostatniej chwili (Policja Śląska)
bFdXqEHV

63-latka w niedzielę wyszła z domu w Tychach. Niestety potem kontakt z kobietą się urwał. Gdy nie wracała, rodzina zawiadomiła policję. Jej zniknięcie było szczególnie niepokojące z uwagi na to, że cierpi na zaniki pamięci.

Mundurowi bardzo szybko ruszyli do akcji. W działania zaangażowano wszystkie patrole w mieście, a także jednostki ościenne.

bFdXqEHX

Przeszukiwano m.in. las, bo istniały podejrzenia, że właśnie w tym kierunku udała się kobieta. Podczas akcji na terenach leśnych policjantów wspierali między innymi strażacy.

Tychy. Dron pomógł uratować kobietę

Policjanci podczas akcji wykorzystywali różne nowoczesne technologie, na czele z dronem. To właśnie on pomógł w odnalezieniu kobiety.

W poniedziałek po godzinie 13.00 pilot policyjnego drona dostrzegł kobietę, która leżała w cieku wodnym i nie potrafiła samodzielnie się z niego wydostać. Niezwłocznie na miejsce zostali skierowani strażacy na quadach, którzy z dużym trudem wydostali uwięzioną kobietę z grząskiego terenu i udzielili jej pierwszej pomocy. Policjanci potwierdzili, że to zaginiona mieszkanka Tychów. Uratowana 63-latka przekazana pod opiekę załodze pogotowia, które przewiozło ją do szpitala. W wyniku wstępnego badania ratownicy stwierdzili u kobiety znaczną hipotermię - relacjonuje policja na stronie internetowej slaska.policja.gov.pl.
bFdXqEId

Finał tej akcji mógł być tragiczny. "Prawdopodobnie kilka godzin później wyczerpana 63-latka mogła całkiem osunąć się do wody i utonąć. Na szczęście pomoc przyszła na czas" - zaznaczyli mundurowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdXqEIy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
Heroes
6 miesięcy temu
Do tego m/n służy policja. A nie do palowania o rzucania na glebę groźnych przestępców bez maseczek w centrach handlowych.
laka
6 miesięcy temu
teraz są systemy namierzania, zawiesić pani na szyi - jakkolwiek to brzmi, może uratować jej życie
Monika
6 miesięcy temu
Ja lubię sex w lesie.
bFdXqEIz
Kamera
6 miesięcy temu
Dron i ona sama masturbująca się w lesie.
Polak
6 miesięcy temu
No i brawo panowie.
Henry
6 miesięcy temu
to nie dron zobaczył, tylko człowiek zobaczył obraz z kamery drona
zabłąkany
6 miesięcy temu
To dobrze.
4 Motion
6 miesięcy temu
Trzeba się cieszyć, że się udało. Dziękować ludziom w to za gazowanym. Pewnie robią swoją robotę ale zawsze warto zawsze w takiej sytuacji powiedzieć DZIEKUJE
Inwr
6 miesięcy temu
Dron pochodzi z ang = truteń.
EuPi
6 miesięcy temu
Maciora wicz powie, że to jego dron?
Swojak
6 miesięcy temu
Chwała pilotowi drona ,że znalazł babcie bo i tak było z nią krucho zresztą ludzie starsi często się gubią mówią, że znają las jak własną kieszeń ale mogą stracić orientację i nieszczęście gotowe
SOLO
6 miesięcy temu
Nie czepiajmy się detali ,pilot to osoba obsługująca drona,gdyby twoja mama tam była inaczej byś myślał.
jas
6 miesięcy temu
Dron z pilotem?! Toż to typowe dla polszczyzny i logiki tej strony!!!
bFdXqEIr
Ela
6 miesięcy temu
Brawo Polska Policja!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić