Dramat na wycieczce szkolnej. "12-latka jest już na własnym oddechu"

163

Nie milkną echa wypadku, do którego doszło w ubiegłą środę w Poznaniu. Grupa dzieci ze szkoły podstawowej przyjechała na wycieczkę na ściankę wspinaczkową. Jedna z 12-latek spadła z wysokości ok. 5-6 metrów. Podczas zabawy miała wypiąć jej się lina asekuracyjna. Choć dziewczynka walczy o życie w szpitalu pod respiratorem, pojawiły się dobre wieści. – Jest już na własnym oddechu, powoli wybudza się ze śpiączki – przekazała w rozmowie z PAP Urszula Łaszyńska z Wielkopolskiego Centrum Pediatrii.

Dramat na wycieczce szkolnej. "12-latka jest już na własnym oddechu"
12-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala (Adobe Stock, Anna Jurkovska)

Dramatyczny incydent miał miejsce w środę 16 listopada w Galerii Pestka w Poznaniu. Mieści się tam siedziba firmy Stacja Grawitacja, która oferuje m.in. możliwość skorzystania ze ścianki wspinaczkowej. 12-latka przyjechała na wycieczkę do stolicy Wielkopolski ze szkoły w Damasławku.

Rodzice dziewczynki poinformowali, że 12-latka spadła z wysokości ok. 5-6 metrów. Podczas wspinaczki miała wypiąć się jej linia asekuracyjna. Uczennica w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Nie było tam żadnego opiekuna. Z tego co się dowiedziałem, to nie był to pierwszy tego typu przypadek. Teraz córka leży w śpiączce podłączona do respiratora i walczy o życie – przekazał w rozmowie z TVP3 Poznań ojciec dziewczynki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Obejrzyj także: Koszmarny wypadek na pasach. 17-latek był bez szans

12-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. "Jest już na własnym oddechu"

Rodzice opisują, że 12-latka ma zmiażdżone zatoki i złamanie czaszki. Choć dziewczynka nadal jest pod respiratorem, jej stan jest obecnie stabilny. Nie ma już zagrożenia życia.

Lekarze podjęli decyzję o wybudzeniu dziewczynki ze śpiączki. To wybudzanie trwa od soboty. 12-latka jest już na własnym oddechu, powoli się wybudza – przekazała w rozmowie z PAP Urszula Łaszyńska, rzeczniczka Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Dramatyczny wypadek na ściance wspinaczkowej. Prokuratura wszczęła śledztwo

Śledztwo w sprawie wypadku wszczęła poznańska prokuratura. Biegli zajmują się ustalaniem okoliczności wypadku. Zabezpieczono już monitoring obiektu, a materiały przygotowane przez policję wpłynęły do prokuratury. Postępowanie dotyczy nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić