aktualizacja 

Dramat pod Oławą. Leśnicy pokazali nagranie

101

"Zwykły i z pozoru niegroźny dywan w lesie może stać się śmiertelną pułapką" przestrzegają leśnicy z Lasów Państwowych na facebookowym profilu Nadleśnictwa Oława i pokazują filmik z udziałem jelenia, który zaplątał się rogami w długie nitki. Jak widać na nagraniu, bez pomocy ludzi zwierzę nie byłoby w stanie samodzielnie się uwolnić z pułapki pozostawionej przez innego człowieka.

Dramat pod Oławą. Leśnicy pokazali nagranie
Jeleń uwięziony w starym dywanie (Facebook, Lasy Państwowe)

Śmieci w lesie to problem szczególnie dla mieszkających tam zwierząt. Dobitnie pokazuje to sytuacja do której doszło w jednym z lasów w okolicy Oławy w poniedziałek 3 kwietnia.

Młody jeleń zaplątał się porożem w porzucony w lesie, stary dywan. Zwierzę nie mogło samo wydostać się z pułapki.

Na szczęście na walczącego z siecią nitek jelenia natknęła się w lesie spacerowiczka. Kobieta nie pozostała obojętna na los zwierzęcia i zgłosiła sprawę leśnikom z prośbą o interwencję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jeleń w ostatniej chwili wtargnął na drogę. Zaskakujące nagranie kierowcy z Anglii

Przybyłym na miejsce leśnikom udało się wyswobodzić przestraszone zwierzę. Tak opisali całą sytuację na profilu w mediach społecznościowych:

Na miejscu okazało się, że zwierzę zaplątało się w resztki po wyrzuconym do lasu… dywanie. Młody daniel był bardzo wycieńczony, jednak nie dawał za wygraną próbując wyswobodzić się z opresji. Akcja ratunkowa przebiegła sprawnie. Daniela udało się przytrzymać i uwolnić, rozcinając sznury oplatające poroże.

Leśnicy podkreślają, że do tej sytuacji nie doszłoby gdyby ludzie nie traktowali lasu jak wysypiska śmieci.

Powyższa sytuacja znakomicie obrazuje jak negatywne i nieprzewidywalne skutki dla środowiska leśnego ma jego zaśmiecanie. Bezmyślnie wyrzucane do lasu odpady potrafią zmienić się w śmiertelną pułapkę dla jego mieszkańców - piszą.

Dla przestrogi zamieścili filmik na którym widać przerażenie i stres z jakim z powodu działań człowieka musiało zmierzyć się dzikie zwierzę.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić