Dramat podczas ewakuacji. Polscy żołnierze znaleźli 13-letniego Afgańczyka

14

13-letni Fawad w trakcie próby ewakuacji z Afganistanu zagubił swoją rodzinę. Został odnaleziony przez polskich żołnierzy. Szef KPRM Michał Dworczyk apeluje o rozpowszechnianie tej informacji, by jak najszybciej odnaleźć bliskich nastolatka.

Dramat podczas ewakuacji. Polscy żołnierze znaleźli 13-letniego Afgańczyka
13-letni Fawad w trakcie próby ewakuacji zagubił swoją rodzinę. (Twitter.com)

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformował o sytuacji 13-latka z Afganistanu na swoim Twitterze, zamieszczając przy okazji jego zdjęcie. Michał Dworczyk poinformował, że nastolatek został uratowany w niezwykle trudnych warunkach przez polskich żołnierzy, którzy od niedzieli starają się odnaleźć jego bliskich.

Michał Dworczyk dodał, że o losie chłopca poinformowano już organizacje pozarządowe. Szef KPRM apeluje o pomoc i udostępnianie jego posta.

13-letni Fawad w trakcie próby ewakuacji zagubił swoją rodzinę. Został uratowany w niezwykle trudnych warunkach przez polskich żołnierzy. Od niedzieli starają się odnaleźć jego bliskich. Informacja trafiła do organizacji pozarządowych. Prośba o wspólne zaangażowanie! - napisał Michał Dworczyk na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

15 sierpnia talibowie zajęli Kabul - stolicę Afganistanu. Od tego czasu przerażeni obywatele kraju na wszelkie sposoby próbują wydostać się z kraju.

Polacy, którzy przebywali w Afganistanie, zostali w ostatnich dniach przetransportowani do Polski. Obecnie trwa ewakuacja afgańskich współpracowników Polski.

Żołnierze Wojska Polskiego ewakuują również współpracowników krajów sojuszniczych oraz personel niektórych instytucji, w tym m.in. Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Jak poinformował w rozmowie z PAP wiceszef MSZ Marcin Przydacz do tej pory udało się ewakuować do Polski ok. 750 osób.

Zobacz także: Gorąco na wschodniej granicy Polski. Jachira: jak można coś takiego robić?!
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić