aktualizacja 

Dramat Tadeusza Rydzyka. Smutne wieści dla słuchaczy Radia Maryja

1285
Podziel się:

W tym roku nic już nie może być takie jak wcześniej. Pandemia uderza nawet w Tadeusza Rydzyka. Redemptorysta jak co roku, miał wyprawić wielką imprezę z okazji 29. urodzin Radia Maryja, niestety w tym roku uroczystości będą wyglądały zupełnie inaczej.

Dramat Tadeusza Rydzyka. Smutne wieści dla słuchaczy Radia Maryja
Tadeusz Rydzyk w tym roku nie może świętować 29. urodzin Radia Maryja tak hucznie jak to bywało wcześniej. (PAP, Tytus Żmijewski)

To prawdziwy dramat dla toruńskiego redemptorysty, Tadeusza Rydzyka. W tym roku, 8 grudnia Radio Maryja świętuje swoje 29 urodziny. Niestety ze względu na obostrzenia i trudną sytuację pandemiczną Rydzyk nie będzie mógł wyprawić hucznej imprezy, tak jak to miało miejsce podczas wcześniejszych jubileuszów.

Szanowni Państwo, Kochana Rodzino Radia Maryja. Jak szybko biegnie czas. 8 grudnia (w sobotę) Radio Maryja będzie miało już 29 lat. Dziękujemy Panu Bogu i Matce Najświętszej za ten dar dla Kościoła, Ojczyzny i naszego Narodu - przekazał Tadeusz Rydzyk na stronie Radia Maryja.

Tradycją stało się świętowanie urodzin rozgłośni Tadeusza Rydzyka. Wcześniejsze uroczystości przyciągały do Torunia tysiące wiernych słuchaczy Radia Maryja, a nawet polityków obecnej partii rządzącej. Na uroczystościach odbywały się koncerty, śpiewy i wspólna modlitwa.

Skromne urodziny Radia Maryja

W tym roku Rydzyk może zapomnieć o hucznej imprezie. Redemptorysta napisał do wiernych list, w którym opisał jak będą wyglądały tegoroczne urodziny rozgłośni.

Tegoroczne uroczystości będą przebiegać trochę inaczej niż dotychczas. Nie będzie w tym roku świętowania wielotysięcznej rzeszy w arenie toruńskiej. Jest pandemia i są ograniczenia, ale nie oznacza to, że nie będziemy świętować. W piątek, 4 grudnia, od godz. 15.30 do 17.00 w Radiu Maryja i Telewizji Trwam transmitowany będzie specjalny koncert przygotowany na tę okoliczność. Będzie to koncert z okazji 29. rocznicy Radia Maryja - tłumaczy Rydzyk.

Tadeusz Rydzyk zachęca, by tegoroczne urodziny Radia Maryja świętować za pośrednictwem mediów, przy odbiornikach radiowych i telewizyjnych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do duchowego uczestnictwa w wielkim dziękczynieniu. Nie będzie nas wielu fizycznie, ale będzie nas bardzo wielu przy odbiornikach radiowych i telewizyjnych. Będziemy zanosić radosne dziękczynienie Panu Bogu i ludziom, a jednocześnie wielką modlitwę za żywych i zmarłych współpracowników, za Kościół, za Ojczyznę, za cały nasz polski Naród - pisze na zakończenie redemptorysta.
Zobacz także: Komisja ds. pedofilii nie wyjaśni "pedofilii klerykalnej? "Nie zauważyło tego prawie 100 proc. dziennikarzy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić