o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Dramat w amerykańskim klasztorze. Nie żyje osiem zakonnic

24
Podziel się

Dramat sióstr zakonnych rozegrał się w Elm Grove w stanie Wisconsin. W miejscowym klasztorze Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame doszło do masowego zarażenia koronawirusem. W wyniku COVID-19 jednego dnia zmarły aż cztery zakonnice. To nie był koniec tragedii.

Dramat w amerykańskim klasztorze. Nie żyje osiem zakonnic
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Marco Di Lauro , Stringer)
bECtfJZx

Jak podaje TMJ4, ostatecznie na COVID-19 zmarło aż osiem sióstr zakonnych z klasztoru w Elm Grove. Połowa zgonów miała miejsce tego samego dnia, a pozostałe zaledwie na przestrzeni tygodnia.

Koronawirus w klasztorze. W ciągu tygodnia zmarło osiem zakonnic

W chwili śmierci zmarłe miały od 80 do 90 lat i przebywały już na emeryturze. Na temat tragedii zabrała głos Debra Sciano, przełożona zakonu. Przyznała, że mimo zaawansowanego wieku zmarłych nie spodziewała się, że tak szybko przyjdzie im się pożegnać.

bECtfJZz
Mimo że (...) większość sióstr, które odeszły do Boga, miało ponad 80 i 90 lat, nie spodziewaliśmy się, że odejdą tak szybko. Było to więc dla nas bardzo trudne – ubolewa siostra Debra Sciano (TMJ4).
Zobacz także: Zobacz też: Skarżyli się na produkt. Wszyscy mają koronawirusa
bECtfJZF

Siostra Sciano przyznała, że zdarzenie zasmuciło nie tylko pozostałe zakonnice, lecz także członków miejscowej społeczności. Nieżyjące kobiety pracowały na ich rzecz przez ponad pół wieku.

Każda z naszych sióstr jest dla nas naprawdę ważna. Zresztą nie tylko dla nas – czujemy, że ich śmierć dotknęła tysiące istnień – podkreśla siostra Debra Sciano (TMJ4).

Aby zapobiec kolejnym tragediom, zakonnice narzuciły sobie surowy reżim sanitarny. Siostrom nie wolno przebywać jednocześnie w tym samym pokoju. Dwa razy w tygodniu przechodzą testy na obecność koronawirusa. Zachowują szczególną ostrożność nawet w trakcie posiłków.

bECtfJZG
Siostry zachowują ostrożność w trakcie spożywania posiłków oraz nie mogą przebywać razem. Wykonujemy też częściej testy na koronawirusa – dwa razy w tygodniu – wyjaśnia siostra Debra Sciano (TMJ4).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECtfKaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Zibi 2
9 miesięcy temu
Jaki dramat .. Pingwiny powinny być szczęśliwe siostry poszły do domu pana swego paść sie na zielonych łąkach ..Bis prosimy o bis ... Osiem razy osiem i jeszcze następne ...
głupawe
9 miesięcy temu
USA, a wcześniej Anglicy totalnie olewali zdrowie i życie innych, swoje. W Nowym Jorku trwały nocne imprezy i to się posępnie skończyło. Niemniej jest teraz okres Christmas w USA, Francji. To z USA miedzy innymi pochodzi propaganda, że wirusa nie ma, co nie ma żadnego wytłumaczenia i usprawiedliwienia.
afrykaner
9 miesięcy temu
cenzura inkwizycji.
bECtfKab
dre
9 miesięcy temu
no i dobrze
ecik
9 miesięcy temu
A czy przypadkiem nie pomogły im młode zakonnice?. Utrzymywać stare baby i łazić koło nich to trochę czasu zajmuje . A tak ubezpieczyć je i legalnie uśmiercić. A gdzie jest Bóg który miał je chronić?. A może niezbyt szczerze się modliły? Teraz to kłopot będziemy mieli bo my byśmy wiedzieć chcieli czy je Bóg powołał czy też diabli wzięli?.
Franciszek
9 miesięcy temu
0% procent witaminy d3 i dlatego umarły
prawda
9 miesięcy temu
zmarło 8 zakonnic a trumien jest 14 - kolejna manipulacja medialna, a ich wiek ponad 80 lat, po co straszycie ludzi?
JJJ
9 miesięcy temu
Kolejny pseudo artykuł by straszyć ludzi..... żałosne
dr Henryk
9 miesięcy temu
brednie
Nie czytaj
9 miesięcy temu
Według WP śmiertelność na jakikolwiek koronawirus wynosi 80- 100%.
leo
9 miesięcy temu
za dużo się modliły
paranoya
9 miesięcy temu
Jezus mówił, że kto ceni sobie to życie straci je. Wiem też, że wszystkie okoliczności czegoś nas uczą i mają często spore znaczenie. Obecny wirus jest bardzo szczególny. Uwypukla wszelkie nieociągnięcia, błędy i każdy bezsens. Tak jak bezsensowne wydaje się życie w demencji a jeszcze pod wpływem pandemii... To jednak porównując to czego człowiek musi doświadczyć aby zrozumieć i zgłębić nauki Jezusa widzę, że sam wirus pokazuje: nie myśl, że skoro wielu zajmuje to lata doświadczeń, to jakimś zbiegiem okoliczności, ty będziesz mądrzejszy i na tule zdolny przenikliwie myśleć (czytaj rozumnie), że w szczególnym przypadku śmierci usuniesz z pełną świadomością wszystkie przeszkody jakie ustanowiłeś i stawiasz Miłości-Bogu aby nie być z Nim jednomyślny i zgodny. Bo samo wybaczenie grzechów czyni nas nieśmiertelnymi ale nie pozbawia poczucia winy ,że się stawało okoniem przeciw naturalnej świadomości własnej duszy.
Dyrektor
9 miesięcy temu
O kurcze.. a jeszcze całe życie było przed nimi...
bECtfJZT
michalin
9 miesięcy temu
Tworcy covida moga byc dumni spelnil swoje zadanie eliminujac starych niepotrzebnych.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić