aktualizacja 

Koronawirus. 16-latek stracił przytomność i zmarł. Nie miał typowych objawów COVID-19

25

16-letni uczeń z amerykańskiego stanu Wisconsin niespodziewanie stracił przytomność i zmarł. Jak wykazały pośmiertne badania, powodem śmierci był koronawirus.

Koronawirus. 16-latek stracił przytomność i zmarł. Nie miał typowych objawów COVID-19
Isai Morocho był uczniem East High School w Madison. (Instagram)

Isai Morocho był uczniem jednego z liceum w Madison (USA). 16-latek niespodziewanie zmarł kilka dni temu na koronawirusa. Licealista jest pierwszym nastolatkiem w amerykańskim stanie Wisconsin, który zmarł z powodu zakażenia COVID-19.

Ojciec nastolatka Milton Morocho, powiedział, że Isai nie miał typowych objawów COVID, takich jak duszność, gorączka lub kaszel. 16-latek trafił w środę do pobliskiej kliniki z powodu biegunki i wymiotów. Wówczas test na obecność COVID-19 był ujemny.

Badania wykazały, że jego płuca były czyste, serce biło dobrze, nie miał arytmii - mówił ojciec nastolatka.

Nagła śmierć ucznia

Później, kiedy nastolatek niespodziewane upadł i stracił przytomność, ojciec podjął próbę resuscytacji, niestety na pomoc było już za późno. W szpitalu stwierdzono zgon 16-latka.

Mój syn nie miał żadnego problemu z sercem, żadnej innej choroby przedtem. Musieli więc go zbadać, ponieważ była to nagła śmierć młodego i zdrowego człowieka. Po śmierci mojego syna przeprowadzono drugi test na koronawirusa, który okazał się pozytywny. Lekarze stwierdzili, że śmierć była spowodowana zakażeniem COVID - powiedział Milton Morocho.

Ojciec nastolatka powiedział, że nie wie, gdzie jego syn mógł zarazić się wirusem. Teraz chce ostrzec wszystkich rodziców, by nie bagatelizowali żadnych niepokojących objawów.

Chcę powiedzieć z głębi serca, że ​​ten wirus jest nowy i trudno go rozpoznać, a objawy się zmieniają. Dlatego dbajcie o siebie i swoje dzieci - powiedział.

16-latek był bardzo aktywny w szkolnym klubie teatralnym. Marzył o tym, by w przyszłości zostać piekarzem. Dyrektor szkoły przekazał rodzinie kondolencje.

To ogromna strata dla wszystkich członków naszej społeczności. Nasze serca kierują się ku jego rodzinie w czasie niewyobrażalnego smutku - przekazał dyrektor East High School, Brendan Kearney.
Zobacz także: Rok pandemii. Tak świat zmienił się w ciągu 12 miesięcy
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić