Dramat w Belgii. Karygodny wypadek na lotnisku

13

Trzy leniwce zamarzły na lotnisku w Belgii. Zwierzęta utknęły na ponad dobę w wychłodzonym samolocie, który nie mógł wystartować ze względu na ostrą śnieżycę. Kto odpowiada ze śmierć zwierząt? Władze miasteczka zapowiadają śledztwo w tej sprawie.

Dramat w Belgii. Karygodny wypadek na lotnisku
Leniwce zamarzły w luku bagażowym (Pixabay)

Brak komunikacji, błąd ludzki, a do tego problem techniczny bezpośrednio przyczyniły się do śmierci trzech z dziewięciu zwierząt, jakie transportowano samolotem katarskich linii lotniczych w ubiegłym tygodniu. Zwierzęta nie wytrzymały niskich temperatur, jakie panowały w unieruchomionym samolocie, który utknął na dobę na lotnisku.

Już w zeszły piątek region Liège nawiedziły obfite opady śniegu, przez co tor drogowy był nieprzejezdny przez kilka godzin, a także miejsce lotniska w Liege, sparaliżowane przez prawie cały weekend - informuje francuski portal Sudinfo, który jako pierwszy nagłośnił sprawę martwych leniwców.

Samolot należący do Qatar Airways ze zwierzętami na pokładzie utknął na jednym z pasów lotniska i w związku z tym niemożliwe było jego rozładowanie. Zwierzęta zostały w luku bagażowym, który pracownicy lotniska otworzyli dopiero w niedzielne popołudnie. Wówczas odkryli, że trzy z dziewięciu transportowanych w tak okrutny sposób leniwców zamarzły z zimna.

Konieczne będzie poczynienie wszelkich wyjaśnień, a jeśli trzeba będzie zastosować sankcje, to zostaną one podjęte - komentowała sprawę ministra ds. dobrostanu zwierząt z regionu walońskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Egzotyczne zwierzęta [Kontrowersje]

Polityczka sprawę przyjęła ze zdumieniem i zapowiada sankcje wobec osób odpowiedzialnych za ten karygodny wypadek.

Według informacji podawanych przez lokalne portale do Belgii leniwce przyleciały aż z Peru. Z lotniska e Liege miały udac się w dalszą podróż do Kataru, a dalej do Indonezji. Nie wiadomo w jakim stanie są pozostałe zwierzęta.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić