Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Internauci wstrząśnięci zdjęciami z Hiszpanii. To zwierzę stało się symbolem

39
Podziel się

Hiszpański internet obiegły w ostatnich dniach zdjęcia pochodzące z minizoo w mieście Santander, na których widać m.in. ssaki morskie trzymane w skandalicznych warunkach. Jedna z fok jest do tego stopnia zaniedbana, że jej skóra zarosła glonami. Mimo to władze miejskie bronią zoo.

Internauci wstrząśnięci zdjęciami z Hiszpanii. To zwierzę stało się symbolem
Jedna z fok znajduje się w fatalnym stanie.
bELzHNaZ

Zdjęcia i filmy z zabiedzonymi, osowiałymi fokami, obiegły hiszpański internet. Pochodzą one z minizoo Magdalena w hiszpańskim mieście Santander.

Jak donosi gazeta "La Vanguardia", w zeszłym tygodniu, po zgłoszeniach od oburzonych gości, na teren ogrodu postanowili udać się działacze z chroniącej prawa zwierząt organizacji AnimaNaturalis. Wewnątrz ZOO odkryli oni m.in. martwego słonia morskiego przykrytego plastikowym workiem, zaniedbane pingwiny oraz foki, z których jedna, uwidoczniona na zdjęciu, stała się symbolem niedbałości władz ogrodu zoologicznego.

Według Aïdy Gascón, zarządzającej organizacją, pokryta glonami foka, ewidentnie znajduje się już w stanie agonii i zwyczajnie "powoli czeka na śmierć". Gascón mówi o sytuacji małej foczki, która przez sześć miesięcy po swych narodzinach, była trzymana w izolacji, co "dla zwierzęcia społecznego jest aktem okrucieństwa".

bELzHNbb

Czytaj także:

Fatalna sytuacja zwierząt w ZOO

Organizacja zauważa, że wraz z sezonem wzrostu morskich roślin, sytuacja zwierząt jest coraz gorsza. We współpracy z posłami partii socjalistycznych złożyli oni do rady miasta Santander wniosek o zamknięcie ZOO. W internecie zebrano też 25 tysięcy podpisów za przeniesieniem zwierząt do bardziej odpowiednich warunków.

bELzHNbh

Minizoo przestaje pełnić swą funkcje edukacyjną i turystyczną. Jego wpływ jest znacznie bardziej negatywny niż pozytywny - mówił rzecznik socjalistów w radzie miasta, Daniel Fernandez.

Mimo to, rządząca w mieście centroprawicowa koalicja, zaprzecza konieczności zamknięcia ZOO. Według "Vanguardii" rządząca miastem burmistrz Gema Igual stwierdziła, że zdjęcia te "są wyrwane z kontekstu", a foka "po prostu spała". Nie odniosła się tym samym do tego, że jej skóra zarośnięta jest całkowicie glonami.

Również inni członkowie rządzącej koalicji, twierdzili, że zdjęcia są "zmanipulowane przez media społecznościowe". Zauważano również, że zwierzęta z minizoo są zwykle stare i niewiele ogrodów będzie chciało je przyjąć.

bELzHNbi

AnimaNaturalis proponuje stopniowe zamykanie ZOO, a przede wszystkim, pomoc zwierzętom w najgorszym stanie. Na swojej stronie organizacja zauważa też, że problem widoczny był od wielu lat i wymaga rozwiązania.

Zobacz także: Wilkowór tasmański. Ostatnie takie nagranie. Ujawnili je po 85 latach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELzHNbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(39)
Okropne
rok temu
Myślicie, że w policji psy służbowe mają lepiej? Niektóre siedzą w betonowych kojcach całe życie, bo przewodnik bierze je tylko na akcje. Źle karmione, nieleczone.
Maria
rok temu
Nie wiedziałam że nasza koalicja czyli PO przeniosło się do Hiszpanii dokładnie Santander bo władze też tam zaprzeczają oczywistym faktom MANIPULACJA głoszą biedne zwierzęta współczuję bo to prawda większej bestii jak człowiek w przyrodzie nie ma
GARU
rok temu
Szok zamknąć to ZOO, jak można tak traktować zwierzęta, jesteśmy za nie odpowiedzialni.
bELzHNbD
Ronaldo
rok temu
To jeszcze stare dobre myśli, dzisiaj to o restauracjach
Dorcia
rok temu
Hiszpanie to barbarzyński naród poczytajcie co robią z psami chary jak są juz im zbędne, nigdy tam nie pojadę !
Aleksandra
rok temu
Biedne zwierzęta
OMG,
rok temu
aż mi łzy poleciały. Szóstego dnia Bóg powinien zakończyć produkcję na zwierzętach. I leżeć plackiem przez weekend
Twój nick
rok temu
Ci co się zajmują tym wiedzą lepiej co jest z tymi zwierzętami niż ludzie którzy podpisują papiery i dostają za to pieniądze
Mika
rok temu
Bylam z rodzina w ZOO w Barcelonie ,jakie warunki mialy niektore zwierza to skamdal,po za tym syf wszechobecny,nie sprzatniete odchody.To nasze ZOO w Oliwie ,Poznaniu luksus
Tom72
rok temu
K... wy nie ludzie. Zwierzęta oglądać tylko w ich środowisku, a nie w klatkach.
Żeznik
rok temu
Foka se żyje a ludzie głodują
Yab
rok temu
Na litość boską To są tylko zwierzęta Czy wy już wszyscy cierpicie na syndrom Bambi? Ludzie cierpią podobnie ale wasze serca reagują tylko na zdjęcia zaniedbanych zwierząt? Obejrzyjcie zdjęcia z Syrii albo slumsów w różnych rejonach z całego swiata
s.Anna
rok temu
miałam sen, widziałam piękny świat, pełen szczęsliwych zwierząt i ciepła...i sie obudziłam,mój sen odszedł, odszedł i nie chce wrócić, oskarżam tych ludzi którzy dręczą zwierzęta o to że mnie okradli z marzenia
bELzHNbv
s.Anna
rok temu
"A choćbym mówił językami ludzi i aniołów..i posiadł bym wszylką możliwą wiedze,i choćbym miał pełnię wiary, tak iżbym góry przenosił,a miłości bym nie miał,byłbym NICZYM".....bo "coście uczynili tym braciom moim najmniejszym, mnieście uczynili" ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić