Dramat w dolnośląskim. Mężczyzna oblał się benzyną i podpalił

12

Policjant z Jelcza-Laskowic (woj. dolnośląskie) w ostatniej chwili uratował życie 44-letniemu mężczyźnie, który polał się benzyną i podpalił. Poparzony mężczyzna jest w ciężkim stanie. Do szpitala zabrał go śmigłowiec LPR.

Dramat w dolnośląskim. Mężczyzna oblał się benzyną i podpalił
Policjant uratował życie 44-letniemu mężczyźnie. (Materiały WP, Getty Images)

Do zdarzenia doszło w środę 20 kwietnia. Około godz. 16:45 dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące kłótni, do której doszło na działkach. Okazało się, że 44-letni mężczyzna podczas zabierania swoich rzeczy z altanki pokłócił się z byłą partnerką.

Mężczyzna podpalił się po kłótni z byłą partnerką

Na miejsce wysłano policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego jelczańskiego komisariatu. 44-latek zdążył zabarykadować się w altance. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był w złej kondycji psychicznej i miał za sobą kilka prób samobójczych.

Na miejsce wezwano straż pożarną, która miała pomóc wyważyć drzwi do domku. Podczas oczekiwania mężczyzna zaczął grozić, że się podpali. Pokazał przez okno, że ma ze sobą kanister na benzynę. Pomimo rozmów i próśb o opuszczenie altanki mężczyzna nie zmienił zdania.

Polał się nieznaną substancją łatwopalną, po czym podpalił się. Budynek opuścił po chwili, gdy już jego ubranie zajęło się ogniem. Widząc to, sierż. Michał Nawrot, nie wahając się ani chwili podjął próbę ugaszenia palącego się mężczyzny, który leżał już na ziemi. Policjant odrzucił kanister, który mężczyzna cały czas trzymał w dłoniach i rozpoczął gaszenie jego ciała - reloacjonuje policja.

Policjantowi pomógł jeden ze świadków, który poświęcił swoją kurtkę, żeby dogasić poszkodowanego. Mężczyzna jest w ciężkim stanie. Z oparzeniami I i III został zabrany przez Zespół Pogotowia Lotniczego do Szpitala w Siemianowicach Śląskic

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Co czeka armię rosyjską? Sikorski o przyszłości Putina po sankcjach
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić