Dramat w Egipcie. Nie żyją co najmniej 23 osoby

124

W Egipcie doszło do tragicznego wypadku. Autobus zderzył się z ciężarówką. Jak przekazują władze południowej prowincji Al-Minja, co najmniej 23 osoby nie żyją, a 30 zostało rannych.

Dramat w Egipcie. Nie żyją co najmniej 23 osoby
Dramat w Egipcie. Nie żyją co najmniej 23 osoby. Zdjęcie poglądowe (Getty, 2015 Anadolu Agency)

Wypadek autobusu w Egipcie. Autobus zderzył się z ciężarówką. Nie żyją co najmniej 23 osoby. 30 zostało rannych w wyniku dramatycznego zdarzenia w południowej prowincji Al-Minja.

Jak podają lokalne władze, do zdarzenia doszło we wtorek 19 lipca rano. Autobus, uderzył w pojazd transportowy na wysokości miasta Mallawi. Jest to miasto w środkowym Egipcie po lewej stronie Nilu. Leży na trasie do stolicy Egiptu, Kairu.

Mallawi i Kair dzieli około 300 kilometrów. Do zderzenia autobusu i ciężarówki doszło podczas zmiany opon na poboczu. Kierowca tira zatrzymał się, by naprawić pojazd. Podczas pracy wjechał w niego autokar.

Ciężarówka została zaparkowana na poboczu drogi, by zmienić oponę, uderzył ją od tyłu autobus jadący z Sauhadż jadący do Kairu - informują lokalne władze prowincji Al-Minja.

Egipt. Autobus zderzył się z ciężarówką. Nie żyją co najmniej 23 osoby

Służby medyczne udały się na miejsce zdarzenia, aby przewieźć rannych do szpitala w Mallawi. Zdjęcia z wypadku udostępnione przez lokalne władze pokazują mocno zniszczony przód autobusu. Pojazd przewrócił się na bok i wpadł do rowu.

Jak podaje serwis "Arabic Euronews", gubernator, generał dywizji Osama Al-Qadi, który dokonał inspekcji miejsca kolizji, również pojechał do szpitala. Miał zrobić to "w celu zbadania stanu zdrowia poszkodowanych oraz sprawdzenia dostępności niezbędnej opieki zdrowotnej". Rannych zostało bowiem ponad 30 osób.

W wyniku zderzenia autobusu z ciężarówką, nie żyją co najmniej 23 osoby. W Egipcie wciąż dochodzi do poważnych wypadków drogowych. Powodem jest stan dróg, ale też wysoka prędkość aut jadących tamtejszymi trasami.

Kierowcy nie stosują się też do przepisów i jeżdżą bardzo nieuważnie, narażając siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Warto zaznaczyć, że większość aut jeżdżących po ulicach Kairu jest poobijanych i zniszczonych. Kierowcom często zdarzają się kolizje czy otarcia, co przez wielu nazywane jest charakterystycznym "egipskim stylem jazdy".

Zobacz także: Mumia ciężarnej kobiety z zachowanym płodem. Polacy publikują nowe wyniki badań
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić