Dramat w Łodzi. 70-latek dźgnął w brzuch znajomego sąsiada

140

Makabryczny incydent w Łodzi. 70-latek z niewiadomych przyczyn dźgnął nożem mężczyznę, który wychodził z mieszkania jego sąsiada. Napastnik został tymczasowo aresztowany. Był już wcześniej notowany.

Dramat w Łodzi. 70-latek dźgnął w brzuch znajomego sąsiada
70-latek dźgnął nożem w brzuch wychodzącego od sąsiada kolegę. Zdj. ilustracyjne (Getty Images)

Do szokującej sytuacji doszło w niedzielę 20 czerwca w jednej z łódzkich kamienic. Pod wieczór policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące ataku nożem.

70-latek dźgnął mężczyznę w brzuch

Na miejscu funkcjonariusze z pomocą świadków ustalili, że dramat rozegrał się około godziny 18:30 w korytarzu budynku. 70-letni mieszkaniec kamienicy miał rzucić się na osobę wychodzącą z jednego z mieszkań.

W chwili gdy pokrzywdzony wychodził od znajomego, z mieszkania naprzeciwko wybiegł mężczyzna i nożem uderzył go w brzuch – dowiadujemy się informacji prasowej łódzkiej policji.

Na miejsce zdarzenia wezwani zostali medycy, którzy udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy. Następnie mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Jego stan jest określany jako ciężki.

Zabarykadował się w mieszkaniu

Sprawca ataku po zdarzeniu zabarykadował się w swoim mieszkaniu. Stanowczo odmawiał funkcjonariuszom otwarcia drzwi.

Na niewiele to się zdało. Policjanci o pomoc poprosili straż pożarną, której funkcjonariusze pokonali zabezpieczenia i już po chwili 70-latek został zatrzymany – czytamy na stronie policji.

Zatrzymany okazał się nietrzeźwy. W jego organizmie wykryto 1,67 promila alkoholu. Nie był w stanie podać racjonalnego powodu, dla którego zaatakował mężczyznę. Tłumaczył, że miał z tą osobą zatargi w przeszłości. Sprawca był już wcześniej notowany.

70-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Dalsze czynności w sprawie prowadzą śledczy z widzewskiego komisariatu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź – Widzew.

Zobacz także: Szokujące nagranie z Warszawy. Mężczyzna zaatakował policjantów gaśnicą
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić